Zamknij

Druga tura wyborów. Kolejny dzień kampanii. Jest szansa na debatę trzech stacji?

02.07.2020 14:42
Andrzej Duda Rafał Trzaskowski
fot. PAP

Druga tura wyborów prezydenckich 2020 już 12 lipca. Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda w czwartek 2 lipca mieli zmierzyć się w debacie organizowanej przez TVN, TVN24, Onet i WP. Debata została odwołana na skutek decyzji sztabu Dudy, który odmówił w niej udziału. Prezydent był za to ''Gościem Wydarzeń'' w Polsat News, a Rafał Trzaskowski "Kropki nad i" w TVN24. Wciąż są szanse na wspólną debatę trzech największych stacji telewizyjnych.

Druga tura wyborów prezydenckich zaplanowana jest na niedzielę 12 lipca. Zmierzą się w niej kandydaci, którzy w ostatnim głosowaniu (28 czerwca) uzyskali najwyższe wyniki - ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda (43,50 proc.) i  Rafał Trzaskowski (30,46 proc.).

Zobacz też: wyniki wyborów prezydenckich 2020

Zarówno ubiegający się o reelekcję urzędujący prezydent (popierany przez PiS), jak i prezydent Warszawy (wystawiony przez KO) będą teraz próbowali przeciągnąć na swoją stronę jak największą liczbę wyborców, którzy w I turze oddali głos na innych kandydatów. Najbardziej "łakomym kąskiem" wydają się elektoraty Szymona Hołowni (13,87 proc.) i Krzysztofa Bosaka (6,78 proc.). M.in w tym celu obaj kandydaci ruszą w czwartek ponownie w Polskę. 

Nie wiadomo jednak kiedy i czy w ogóle dojdzie do debaty między kandydatami. Pierwszy termin i propozycja TVN, TVN24, Onetu i Wirtualnej Polski została przez sztab Andrzeja Dudy odrzucona. Z kolei Rafał Trzaskowski niechętny jest formule debaty organizowanej jedynie przez stronnicze wobec obecnej władzy TVP.  

RadioZET.pl