Zamknij

Unia Polityki Realnej poparła Andrzeja Dudę

02.07.2020 16:32
UPR popiera Andrzeja Dudę
fot. PAP

Wybory prezydenckie 2020 wchodzą w decydującą fazę. 12 lipca odbędzie się druga tura, w której zmierzą się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. O swoim poparciu dla urzędującego prezydenta poinformowała właśnie Unia Polityki Realnej. "W naszej opinii jest on obecnie gwarantem utrzymania Polski w europejskim kręgu cywilizacyjnym jako państwa suwerennego" - czytamy w oświadczeniu UPR.

Wybory 2020. Zarówno Andrzej Duda jak i Rafał Trzaskowski walczą obecnie o poparcie innych środowisk politycznych. O tym kto zostanie nowym prezydentem RP mogą zadecydować teraz wyborcy Szymona Hołowni, Krzysztofa Bosaka, Władysława Kosiniaka-Kamysza i Roberta Biedronia.

Biedroń i Hołownia zadeklarowali już swoje poparcie dla Rafała Trzaskowskiego. Wiadomo, że na podobne oświadczenie nie zdecyduje się Krzysztof Bosak, który konsekwentnie przekonuje, że nie popiera żadnego z kandydatów. Wciąż nie wiadomo, co zrobi Władysław Kosiniak-Kamysz i PSL.

Wybory prezydenckie 2020. Unia Polityki Realnej poparła Andrzeja Dudę

O swoim poparciu zadecydowała właśnie Unia Polityki Realnej - formacja, z którą w przeszłości związany był m.in. Janusz Korwin-Mikke. UPR ogłosiła, że w drugiej turze wyborów prezydenckich poprze Andrzeja Dudę.

"Jako Unia Polityki Realnej uważamy, że tylko mocny i prawy człowiek, podzielający nasze wartości, może sprostać wyzwaniom obecnych czasów, tak by zmieniać Polskę dla dobra rodzin i jednostek. W takiej chwili, jako konserwatyści, musimy odłożyć na bok międzypartyjne spory, które nie służą naszemu krajowi" - czytamy w komunikacie.

Zobacz także

UPR przekonuje, że "Andrzej Duda w kwestiach obyczajowych prezentuje poglądy zdroworozsądkowe, prorodzinne".

"Jednocześnie doceniamy jego działania nakierowane na zasadnicze gospodarcze interesy Polski. W naszej opinii jest on obecnie gwarantem utrzymania Polski w europejskim kręgu cywilizacyjnym jako państwa suwerennego" - napisano w uchwale.

Zobacz także

Partia apeluje także do innych ugrupowań konserwatywnych o udzielenie poparcia właśnie Andrzejowi Dudzie.

RadioZET.pl