Zamknij

Wiece wyborcze w Polsce przed drugą turą. Kto jest silniejszy?

04.07.2020 08:55
Wiece wyborcze w Polsce przed drugą turą. Kto jest silniejszy?
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

"Sprawdź, zdecyduj, zagłosuj" to akcja informacyjna Radia ZET w ostatnich dniach kampanii. Od dziś aż do ciszy wyborczej będziemy wam pokazywać ostatnią prostą w wyścigu o prezydenturę od każdej możliwej strony. Poznamy kulisy kampanii, programy kandydatów i sprawdzimy czy mówią prawdę. Dziś zaczniemy od wieców wyborczych.

"Sprawdź, zdecyduj zagłosuj" to akcja informacyjna Radia ZET, poprzez którą będziemy przybliżać kulisy ostatnich dni kampanii przed II turą wyborów 2020. W sobotę reporter Radia ZET przyjrzał się wiecom Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego.

Wiece to jeden z najważniejszych elementów finiszu kampanii wyborczej. Dlatego dziś w ramach naszej nowej akcji "Sprawdź, zdecyduj, zagłosuj" zaglądamy na takie właśnie _wydarzenia z udziałem Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego.

"Sprawdź, zdecyduj, zagłosuj". Akcja informacyjna Radia ZET

Jak wyglądają te urzędującego prezydenta? Przykładem jest chociażby spotkanie z wyborcami w Kwidzynie.

Zobacz także

 „Andrzej Duda, Andrzej Duda!” – tymi okrzykami Andrzej Duda witany jest w każdym mieście przez tysiące zwolenników, a potem zaczyna mówić zgodnie ze schematem: przypomnienie swoich zasług, pomoc w kryzysie i wielkie inwestycje. Czasem wspomni też o ochronie rodziny. Andrzej Duda rzadko mówi o swoim rywalu, a jeśli mówi – to robi z Rafała Trzaskowskiego przedstawiciela elit, złodziei i Niemców. Zwolennikom Dudy to wystarczy.

Jak wyglądają wiece?

Czas na kolejne spojrzenie na będącą na finiszu kampanię wyborczą w wyścigu o pałac prezydencki. Do piątku, codziennie, w ramach nasz akcji "Sprawdź, zdecyduj, zagłosuj" sprawdzimy co reprezentują sobą obaj kandydaci. Sprawdzaliśmy już jak wyglądają wiece wyborcze Andrzeja Dudy, teraz czas na Rafała Trzaskowskiego.

Zobacz także

Fanów Rafała Trzaskowskiego jest na wiecach nieco mniej niż u Andrzeja Dudy, ale zawsze asystują mu samorządowcy. Trzaskowski dużo mówi o PiS-ie i obecnym prezydencie, przypomina największe afery i zapowiada: nie ma zgody na uwłaszczanie się na państwie.

Zobacz także

Motywem przewodnim jest hasło "Mamy dość" i nie oglądanie się na przeszłość.

Zobacz także

Potrzebny jest prezydent, który wyciągnie rękę do wszystkich tych, którzy chcą Polskę zmieniać. Ja absolutnie jestem gotów być kandydatem zmiany – mówił Rafał Trzaskowski w Kartuzach.

Z tyłu każdego wiecu Trzaskowskiego jest spora grupa zagłuszających go fanów Andrzeja Dudy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET/RadioZET.pl