Zamknij

Debata Duda-Trzaskowski jednak się odbędzie? "Ważny będzie wybór miejsca"

02.07.2020 12:34
Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda
fot. WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News

Wspólna debata TVN, Onetu i WP została odwołana, ponieważ urzędujący prezydent odmówił w niej udziału. Jak informują wirtualnemedia.pl, ostateczne spotkanie Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego przed II turą mogłoby się odbyć w "miejscu symbolicznym dla Polaków". Gotowość do rozmów w tej sprawie wyraziła stacja TVN.

Za nami pierwsza tura wyborów prezydenckich. Według danych ze 100 proc. okręgów za Andrzejem Dudą opowiedziało się 43,5 proc. wyborców, a za Rafałem Trzaskowskim - 30,46 proc. Niezdecydowanych w kwestii głosowania mogłaby przekonać wymiana zdań na żywo między kandydatami. Wspólna debata TVN, Onetu i WP została jednak odwołana po tym, jak udziału w niej odmówił urzędujący prezydent Andrzej Duda.

Prezydent w czwartek wieczorem ma udzielić wywiadu w „Gościu Wydarzeń” w Polsacie, natomiast Rafał Trzaskowski w „Kropce nad i” w TVN24. Czy są jeszcze szanse na spotkanie kandydatów przed II turą wyborów? Jak podają wirtualnemedia.pl, TVN jest gotów do podjęcia rozmów z kandydatami w celu zorganizowania wspólnej debaty.

Sprawdź: Rafał Trzaskowski. Program wyborczy

Sprawdź: Andrzej Duda: Program wyborczy

Będzie wspólna debata Duda-Trzaskowski? "Powinna się odbyć w symbolicznym miejscu"

"TVN z szacunku dla widzów oraz wierząc w prawo Polaków do zapoznania się z programem i poglądami kandydatów na urząd prezydenta RP, jest gotowy do podjęcia rozmów w sprawie zorganizowania wspólnej debaty przez zainteresowanych nadawców" - poinformowała dziennikarka Wirtualnych Mediów na Twitterze.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak wskazuje TVN, gotowość do właśnie takiej debaty wyrazili obaj kandydaci. Według stacji ważny będzie wybór miejsca debaty.

Powinna odbyć się w miejscu, które ma charakter symboliczny i ma szczególne znaczenie dla Polaków, takim jak Stocznia Gdańska lub Muzeum Powstania Warszawskiego

- czytamy w oświadczeniu TVN.

Jak poinformowała stacja, "niezwykle istotne jest, aby zagwarantować kandydatom równe szanse i dać telewizjom prawo do wskazania prowadzącego dziennikarza oraz swobodnego zadawania pytań".

Sygnał z debaty powinien być udostępniony wszystkim zainteresowanym nadawcom

- przekazał Marcin Barcz, członek zarządu TVN portalowi wirtualnemedia.pl.

Jak poinformował portal, we wtorek zaproszenie do zorganizowania wspólnej debaty wyborczej przekazał TVN Discovery i TVP prezes Telewizji Polsat. W środę po południu Polsat poinformował, że nie dostał odpowiedzi na to zaproszenie. 

Zobacz też: Małgorzata Trzaskowska. Kim jest żona Rafała Trzaskowskiego?

RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl