Zamknij

Młody mężczyzna trzymał tęczowy baner. Zaatakowali go zwolennicy Dudy

15.06.2020 21:01
Młody mężczyzna trzymał tęczowy baner. Zaatakowali go zwolennicy Dudy
fot. Krzysztof Radzki/East News

Wybory prezydenckie 2020. Nie milkną echa międzynarodowego skandalu, który wywołał Andrzeja Duda. Prezydent stwierdził, że osoby LGBT "to nie są ludzie". Tymczasem w sieci pojawiło się nagranie, dzięki któremu można zobaczyć jak zwolennicy Dudy potraktowali młodego człowieka, trzymającego tęczowy baner.  Wszystko działo się za plecami przemawiającego prezydenta.

Wybory prezydenckie 2020. Skandaliczne sceny na wiecu Andrzeja Dudy w Lublinie. Do sieci trafiło nagranie, dzięki któremu można zobaczyć jak wyborcy ubiegającego się o reelekcję prezydenta potraktowali pokojowo manifestującą osobę.

Przypomnijmy, że o naszym prezydencie mówi się obecnie na całym świecie – a wszystko za sprawą karygodnych słów, które padły z jego strony podczas spotkania z wyborcami w Brzegu. Andrzej Duda oświadczył wówczas, że osoby LGBT nie są ludźmi. "Próbuje się nam wmówić, że to ludzie, a to jest po prostu ideologia" – stwierdził.

Zobacz także

Skandaliczna wypowiedź wywołała oburzenie nie tylko w Polsce. O homofobicznych komentarzach Dudy piszą zagraniczne media, w m.in. "Financial Times".

Zwolennicy Andrzeja Dudy zaatakowali protestującego z tęczowym banerem

W Lublinie Duda spotkał się już nie tylko z sympatykami. Pojawiły się też protestujące okrzyki i tęczowe flagi. Wielu obecnych tam ludzi skandowało hasło "Andrzej Duda to obłuda".

Zobacz także

Do sieci trafił materiał wideo, na którym widzimy młodego człowieka trzymającego tęczowy baner z napisem "Jesteśmy ludźmi, a nie ideologią". Młody mężczyzna po prostu stoi. Z kolei jeden z wyborców Andrzeja Dudy przez cały czas usiłuje zasłonić jego baner swoim, na którym napisane jest „Duda 2020”. W pewnym momencie widzimy jak pokojowo protestujący młody człowiek zostaje brutalnie wypchnięty z tłumu przez sympatyków Dudy, w tym starszego mężczyznę. Wszystko dzieje się za plecami przemawiającego akurat prezydenta.

Zobacz także

"Tak potraktowano na wiecu młodego człowieka wyrażającego sprzeciw. Dlaczego prezydent Duda pozwala, by starsi ludzie szarpali młodego człowieka, który ma prawo wyrażać własne zdanie?" – czytamy we wpisie jednego z użytkowników Twittera, który opublikował nagranie.

 

 

 

RadioZET.pl/NaTemat/Twitter