Zamknij

"Prawdziwa prezydent. Pewna przyszłość" - znamy hasło wyborcze Kidawy-Błońskiej

14.02.2020 13:05
Wybory
fot. PAP

"Prawdziwa prezydent. Pewna przyszłość" - to zaprezentowane w piątek hasło wyborcze kandydatki PO na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. - Stoimy na starcie najważniejszej kampanii wyborczej od 30 lat - podkreślił szef kampanii wyborczej Kidawy-Błońskiej, Bartosz Arłukowicz.

- To kampania wyborcza, która napisze przyszłość naszą, naszych rodzin, naszych dzieci, która zdecyduje o przyszłości Polski i Europy - przekonywał Arłukowicz podczas prezentacji hasła na konferencji prasowej w Warszawie. - Stajemy do bardzo trudnego boju - dodał.

Sztab Kidawy-Błońskiej prezentuje hasło wyborcze jej kampanii

Zwracając się do Polek i Polaków, Arłukowicz zaznaczył, że sztab Kidawy-Błońskiej "chce wlać w nich optymizm, bo rzeczy niemożliwe są do zrobienia". - Musimy wierzyć w to, że kampania będzie zwycięska - oświadczył. Szef kampanii, prezentując hasło wyborcze: "Prawdziwa prezydent. Pewna Polska" podkreślił, że Polska potrzebuje prawdziwego prezydenta, którego "szefem są Polki i Polacy, a nie prezydenta, którego szefem jest Jarosław Kaczyński".

Polska pogrąża się dzisiaj w chaosie, jeśli spojrzymy na nasze szkoły, szpitale, sądy, (a) Polska potrzebuje pewnej przyszłości

Bartosz Arłukowicz

Arłukowicz zapowiedział też, że sztab Małgorzaty-Kidawy Błońskiej wyrusza w "wielką kampanijną podróż". Podkreślił, że będzie to podróż skierowana do ludzi dobrej woli. "My tę kampanię będziemy robić z ludźmi dobrej woli i dla ludzi, którzy życzą Polsce dobrze" - mówił. Zapowiedział, że symbolem kampanii Kidawy-Błońskiej będzie "wyciągnięta do Polaków dłoń, a nie wyciągnięty palec".

"Chcemy przemierzyć Polskę wzdłuż i wszerz. Chcemy przekonać młodszych i starszych, dziewczyny i chłopaków, kobiety i mężczyzn, nasze babcie i dziadków, do tego, żebyśmy zmienili Polskę" - mówił szef kampanii. Rzecznik sztabu Kidawy-Błońskiej, Adam Szłapka zapowiedział, że "gestem" kampanii Kidawy-Błońskiej będzie znak zwycięstwa.

Wybory prezydenckie 2020

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja - ogłosiła w środę marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wedle przepisów, ewentualna II tura (w przypadku, gdyby żaden z kandydatów nie uzyskał wystarczającej większości głosów) odbędzie się dwa tygodnie później, czyli 24 maja. 

Zobacz także

Do tej pory zamiar udziału w wyborach prezydenckich zadeklarowali: Małgorzata Kidawa-Błońska (PO), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), Robert Biedroń (Lewica), Krzysztof Bosak (Konfederacja) i publicysta Szymon Hołownia. Oficjalnie chęci ubiegania się o kolejną kadencję nie ogłosił urzędujący prezydent Andrzej Duda. Jego obecna kadencja upływa 6 sierpnia.  

RadioZET.pl/PAP