Zamknij

PO uderza w PiS nowym spotem. Głowa orła w koronie zmienia się w kota

12.02.2020 23:16
PiS
fot. Twitter.com/Platforma Obywatelska

Gdzie są granice hipokryzji obecnej władzy? - pyta Platforma Obywatelska w opublikowanym w środę w internecie spocie i wzywa, aby powiedzieć "dość" Prawu i Sprawiedliwości. W trwającej ok. minuty produkcji, rządzących nazwano "partią hejtu".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Utrzymany w czarno-białej kolorystyce spot rozpoczyna stwierdzenie: "Partia hejtu odwraca kota ogonem”. W tym momencie pojawia się postać prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, a logo PiS obraca się. Charakterystyczna głowa orła w koronie zmienia się w kota. "Od lat Polacy muszą znosić obelgi" - słyszymy dalej. Pada słynne już zdanie prezesa PiS z jednego z wieców tej partii: "Cała Polska z was się śmieje" i dopowiedzenie obecnego europosła Joachima Brudzińskiego: "komuniści i złodzieje!".

W dalszej części spotu jego autorzy formułują kolejne zarzuty pod adresem rządzących: "instytucje zarażone są nienawiścią, władza daje przyzwolenie na przemoc". Słychać wypowiedź byłej rzeczniczki PiS Beaty Mazurek: "Te emocje dały swój upust w Radomiu, ale ich rozumiem". Europosłanka w ten sposób komentowała wówczas zajścia sprzed trzech lat w Radomiu, gdy grupa działaczy Młodzieży Wszechpolskiej zaatakowała aktywistę KOD.

Wybory 2020. PO publikuje nowy spot 

W nowym spocie Platformy Obywatelskiej przypomniano też sytuacje, gdy przed laty gwizdano na ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego. "W szeregach PiS jawnie mówiono o linczu na nim. Mówiono o urzędującym wówczas prezydencie, tu cytat: bydle musi się podlansować'' - słyszymy.

W kolejnej części spotu nawiązano do poniedziałkowych obchodów 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem w Pucku i Wejherowie, gdzie grupa manifestantów próbowała zakłócić wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy. "I nagle szok, prezydent Duda spotkał ludzi nastawionych krytycznie do jego prezydentury i łamania konstytucji. Były gwizdy, były okrzyki. Ktoś w obozie władzy poczuł ukłucie" - pada komentarz, a następnie wypowiedź posłanki PiS Anny Kwiecień: "to jest po prostu haniebne".

"PiS grzmi teraz o hejcie, nienawiści i żąda przeprosin. Gdzie są granice hipokryzji tej władzy?" - zastanawiają się autorzy spotu. Przytaczają wypowiedź prezesa PiS, gdy zwracał się podczas jednej z debat sejmowych do opozycji: "Jesteście kanaliami".

Materiał PO kończy odpowiedź na zadane chwilę wcześniej pytanie o "granice hipokryzji": "Otóż tam, gdzie ty powiesz: dość".

RadioZET.pl/PAP