Zamknij

Zaprzysiężenie Dudy na oczach byłych rywali? Trzaskowski podjął decyzję

04.08.2020 11:28

Rafał Trzaskowski podjął decyzję ws. swojego udziału w czwartkowym Zgromadzeniu Narodowym poświęconym zaprzysiężeniu na drugą kadencję prezydenta Andrzeja Dudy. Prezydent Warszawy i niedawny kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta nie pojawi się w Sejmie. 

Rafał Trzaskowski
fot. Piotr Molecki/East News

Rafał Trzaskowski nie będzie uczestniczył w posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego, podczas którego Andrzej Duda ma złożyć ślubowanie i zostać zaprzysiężony na drugą kadencję.

Przypomnijmy: posiedzenie zostało zwołane na 6 sierpnia. Odbędzie się o godz. 10 w Sejmie. Główny konkurent Dudy z wyborów prezydenckich przekazał we wtorek w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że "nie będzie go wtedy w Warszawie". Obecni mają być za to inni kontrkandydaci obecnej głowy państwa: Lider Wiosny, europoseł Robert Biedroń, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i poseł Konfederacji Krzysztof Bosak.

Zobacz także

Z informacji PAP wynika, że w czwartkowych obradach Zgromadzenia Narodowego nie wezmą też udziału m.in. byli prezydenci Lech Wałęsa i Bronisław Komorowski, byli premierzy: Ewa Kopacz, Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz oraz były marszałek Sejmu i b. szef MSZ Radosław Sikorski. Obecny ma być były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Podczas obrad Zgromadzenia Narodowego obowiązkowe mają być maseczki i rękawiczki. Ograniczeń dotyczących liczby uczestników jednak nie ma, ponieważ - jak tłumaczyła w poniedziałek wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska (PiS) - możliwości takiej nie przewiduje regulamin Zgromadzenia Narodowego. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP