Młoda opozycja będzie protestować podczas Sejmu Dzieci i Młodzieży?

Redakcja
01.06.2017 08:33
Młoda opozycja będzie protestować podczas Sejmu Dzieci i Młodzieży?
fot. Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta

Młodzi parlamentarzyści mogą dziś protestować podczas obrad Sejmu Dzieci i Młodzieży - nieoficjalnie ustaliło Radio ZET. Dziecięca opozycja chciała wziąć dziś na salę sejmową gwizdki.

Zamieszanie wokół posiedzenia dziecięcego Sejmu. Według informacji nieoficjalnych młoda opozycja szykuje protest. Dzieci reprezentujące opozycję planują zabrać na salę sejmową gwizdki. Młodzi posłowie mieli otrzymać wczoraj ostrzeżenie, od osób podających się za pracowników Sejmu, że obrady zostaną wtedy przerwane.

Zobacz także

1 czerwca, jak co roku w Międzynarodowym Dniu Dziecka, zbierze się Sejm Dzieci i Młodzieży; będzie to jego XXIII sesja obrad. W tym roku po raz pierwszy wprowadzono kryterium wiekowe - uczniowie zasiadający w Sejmie nie mogą mieć ukończonych 18 lat. Z informacjami na temat zbliżającej się XXIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży zapoznali się w czwartek posłowie z podkomisji do spraw młodzieży.

Zobacz także

Temat tegorocznej XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży brzmi: "Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej". Zadanie rekrutacyjne polegało na ustaleniu przez uczniów, czy w przestrzeni publicznej, którą zamieszkują, znajduje się miejsce, którego nazwa nawiązuje do systemu totalitarnego. Jeśli takie miejsce jest, musieli zaproponować działania zmierzające do zmiany nazwy, zaproponować nowego patrona - bohatera lokalnego i upowszechniać wiedzę o nim. Jeśli takiego miejsca nie ma, zadaniem młodzieży było znaleźć miejsce warte upamiętnienia, które nie ma swego patrona i wskazać jego nowego bohatera oraz rozpropagować o nim wiedzę w społeczności lokalnej.

Radio ZET/MAG/maal

Eleganckie spodnie męskie dla każdego