„Polska potrzebuje wyższych płac". 1 maja w Warszawie

Redakcja
01.05.2018 15:49
Pochód 1 maja 2018
fot. PAP

Wyższych płac, większej przejrzystości wypłacania płacy minimalnej i zasiłków dla niepełnosprawnych – domagali się m.in. manifestujący podczas pierwszomajowego pochodu w Warszawie, zorganizowanego przez OPZZ.

1 maja 2018. Święto Pracy w Warszawie. Pochód OPZZ

Z okazji przypadającego 1 maja Święta Pracy w Warszawie zorganizowano kilka manifestacji i demonstracji. Tegoroczny pochód pierwszomajowy OPZZ, czyli Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, odbył się pod hasłem „Polska potrzebuje wyższych płac".

Manifestujący domagali się m.in. szybszego wzrostu wynagrodzeń oraz zwiększenia przejrzystości wypłacania płacy minimalnej. – Wydaje się, że ludziom potrzebna jest normalność – powiedział w rozmowie z RadiemZET.pl Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD, również obecny na manifestacji.

Pojawiły się także hasła wsparcia protestu opiekunów osób niepełnosprawnych, który odbywa się w Sejmie. – Walczymy o głodne płace, o krótszy tydzień pracy, o wyższe wynagrodzenie, w zasadzie o jakąś nową nadzieję, z którą będziemy mogli jakoś żyć. Tzn. taką ideę, która pozwoli nam zostać tutaj i walczyć też o lepsze życie – wyjaśnił jeden z manifestantów.  

W pobliżu sceny pod Kolumną Zygmunta zorganizowano stoiska, przy których eksperci OPZZ i Państwowej Inspekcji Pracy udzielali bezpłatnych porad prawnych.

mid-18501099

RadioZET.pl/SN/SI/PAP