Zamknij

1 października w Polsce zawyją syreny. Kolejny strażak zmarł podczas akcji

01.10.2022 11:59

W sobotę 1 października o godzinie o 18:00 w całej Polsce zawyją syreny strażackie. Jednostki PSP i OSP oddadzą w ten sposób hołd strażakowi Janowi Biernatowi, który zmarł podczas działań gaśniczych. Mężczyzna miał 42 lata.

Straż Pożarna
fot. Radio ZET

1 października w całym kraju strażacy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych uruchomią sygnały dźwiękowe i świetlne, aby w ten sposób oddać hołd śp. asp. sztab. Janowi Biernatowi, strażakowi KM PSP w Skierniewicach, który zasłabł podczas działań gaśniczych prowadzonych w Michowicach w woj. łódzkim. Życia mężczyzny nie udało się uratować.

Syreny strażackie zawyją w całej Polsce

Strażak Jan Biernat zmarł w wieku 42 lat, pełniąc służbę jako zastępca dowódcy zmiany. Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w imieniu własnym i całej społeczności strażackiej złożył głębokie wyrazy żalu i współczucia dla rodziny oraz bliskich zmarłego. Następnie zaapelował o uczczenie pamięci strażaka.

"Bracia strażacy o 18.00 włączmy w jednostkach PSP i OSP sygnały świetlne oraz dźwiękowe i oddajmy hołd śp. asp. sztab. Janowi Biernatowi. Cześć Jego pamięci!" – napisał na Twitterze.

Przypomnijmy, że kilka dni temu na autostradzie A4 w Balicach zginął druh OSP Andrzej Puskarz. 38-letni strażak został potrącony przez samochód podczas akcji ratunkowej. Jego żona, również uczestnicząca w akcji jako strażak OSP Balice, odniosła poważne obrażenia i została zabrana do jednego z krakowskich szpitali. 

W piątek w kościele w Balicach odbył się pogrzeb strażaka-ochotnika. Mężczyzna został pośmiertnie odznaczony przyznanym mu przez prezydenta Andrzeja Dudę Złotym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

RadioZET.pl