Zamknij

10 interwencji GOPR w Bieszczadach od początku weekendu majowego

Redakcja
02.05.2018 09:41
GOPR
fot. Archiwum RadioZET.pl

Aż 10 razy od początku tegorocznego majowego weekendu musieli interweniować ratownicy górscy w Bieszczadach. "W środę w górach możliwe wystąpienie burz" - mówił ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Kamil Krechlik.

"W ostatnich dniach udzielaliśmy pomocy turystom, którzy podczas wędrówek zachorowali lub doznali urazów. Zanotowaliśmy interwencje m.in. w związku ze złamaniem nogi, skręceniem kończyn, czy ukąszeniem żmii" - powiedział ratownik dyżurny.

Nieodpowiedzialni turyści

Rano w Cisnej i Ustrzykach Górnych było 11 stopni Celsjusza. Są dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. "Jest słonecznie i bezwietrznie. Z połonin widać w promieniu kilkudziesięciu kilometrów" - dodał Krechlik.

Warunki w Bieszczadach

Należy pamiętać o odpowiednim ubiorze i zapasie wody. Wybierającym się w góry GOPR przypomina o rosnących w ciągu dnia temperaturach powietrza; nie wolno zapominać o nakryciu głowy i odpowiedniej ilości wody mineralnej. "W Bieszczadach i Beskidzie Niskim w ciągu dnia mogą wystąpić burze" - zauważył ratownik.

Pogoda na majówkę

Ratownicy ostrzegają przed zmienną pogodą. Podczas burz w górach należy unikać otwartych przestrzeni. Nie należy chronić się pod pojedynczymi drzewami i nie zostawać na graniach.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz