Zamknij

10 kwietnia wolny od pracy? Wiceszef PiS: trzeba godnie obchodzić rocznicę

Redakcja
03.04.2017 13:41
10 kwietnia wolny od pracy? Wiceszef PiS: trzeba godnie obchodzić rocznicę
fot. RadioZET

Czy rocznica katastrofy smoleńskiej będzie dniem wolnym od pracy? Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości twierdzi, że sprawa jest do rozważenia. – Trzeba godnie obchodzić rocznicę – komentuje Marek Suski. Opinia posła PiS budzi sprzeciw nawet wśród prawicowych publicystów, a to nie jedyny pomysł ustanowienia przez rząd nowego święta.

Zagłosuj

Czy 10 kwietnia powinien być dniem wolnym od pracy?

Liczba głosów:

Jak do tej pory od strony formalnej 10 kwietnia jest zwykłym dniem pracy, jednak w rozmowie z „Super Expressem” wiceszef partii rządzącej stwierdził, że rocznicę trzeba "obchodzić godnie" i ustanowienie kolejnego święta państwowego jest „do rozważenia”. Suski w wywiadzie dodał, że jest świadomy tego, że jego pomysł może zostać negatywnie odebrany przez społeczeństwo.

Trudno się nie zgodzić, bo opinię posła PiS natychmiast skomentował czołowy prawicowy publicysta. - Dniem wolnym od pracy powinien być Wielki Piątek, a nie 10. Kwietnia. Mnożenie świeckich świąt to nie jest dobra droga. Lepiej celebrować religijne – komentował na Twitterze Tomasz Terlikowski.

Stanisław Karczewski w Radiu ZET o śledztwie smoleńskim

Jak donosi portal Wirtualna Polska, Jan Klawiter wywodzący się z PiS-u również chciałby dodać święto do kalendarza. - Niech dzień 14 kwietnia stanie się okazją do zadumy i refleksji nad odpowiedzialności za naszą przyszłość – przekonuje w uzasadnieniu projektu ustawy, którą złożył właśnie do sejmu. Były poseł PiS chce aby 4 dni po rocznicy katastrofy smoleńskiej Polacy obchodzili rocznicę Chrztu Polski. – Mimo zeszłorocznych hucznych obchodów 1050-lecia tego wydarzenia, rodacy wciąż mało o nim wiedzą – twierdzi Klawiter.

RadioZET.pl/strz