Zamknij

Ukradli kiełbasę i motorower. Może im grozić 10 lat więzienia

Redakcja
11.12.2018 10:15
Ukradli kiełbasę i motorower. Może im grozić 10 lat więzienia
fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

Dwóch włamywaczy z Ujścia ukradło trzy kilogramy kiełbasy, walizkę i motorower. Złodzieje nie zdążyli skonsumować łupu. Skradzione mienie odzyskano w całości – podaje Komenda Powiatowa Policji w Pile.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dwóch włamywaczy z Ujścia (województwo wielkopolskie) ukradło trzy kilogramy kiełbasy, walizkę i motorower z pomieszczenia gospodarczego na terenie gminy Ujście. Złodzieje nie zdążyli skonsumować łupu. Jak podaje policja, skradzione mienie odzyskano w całości.

Zobacz także

O zdarzeniu poinformowała podkomisarz Żaneta Kowalska z KPP w Pile. Jak tłumaczyła, „zajmujący się sprawą policjanci z posterunku w Ujściu ustalili, że do zdarzenia doszło w nocy z 3 na 4 grudnia bieżącego roku na terenie gminy Ujście. W tym czasie nieznani sprawcy, po uprzednim uszkodzeniu drzwi wejściowych oraz okna do pomieszczenia gospodarczego, weszli do środka. Złodzieje ukradli motorower, walizkę oraz trzy kilogramy kiełbasy”.

„Przyznali się do popełnionego czynu”

Po otrzymaniu informacji o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwania włamywaczy. Funkcjonariusze na bieżąco analizowali wszystkie uzyskane informacje w tej sprawie i wpadli na trop amatorów cudzego mienia. Policjanci ustalili, że do pomieszczenia gospodarczego włamało się dwóch mieszkańców gminy Ujście. Zostali już zatrzymani.

Zobacz także

– Mężczyźni przyznali się do popełnionego czynu. Oświadczyli, że chcieli zarobić trochę pieniędzy i dlatego postąpili tak nieodpowiedzialnie. Po włamaniu jeden z nich prowadził motorower, a drugi niósł walizkę z kiełbasą. Funkcjonariusze odzyskali w całości skradzione mienie, które z powrotem trafiło do właściciela – podała Kowalska.

Zobacz także

Zatrzymani to mieszkańcy gminy Ujście w wieku 19 i 21 lat. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

RadioZET/PAP/JZ