Zamknij

10-latek z COVID-19 walczy o życie w szpitalu. "Stan jest ciężki"

PAP
05.12.2021 17:53
10-latek z COVID-19 w ciężkim stanie w szpitalu
fot. MAREK BEREZOWSKI/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Lekarze ze Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku walczą o życie 10-latka, który leży nieprzytomny pod respiratorem po zarażeniu koronawirusem. To pierwszy tak ciężki przypadek COVID-19 w Pomorskiem w tak młodym wieku - podają władze szpitala.

Czwarta fala koronawirusa przyniosła w ostatnich dniach bardzo dużo nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Średnia z ostatniego tygodnia to ponad 23 tys. przypadków. Do szpitalnych oddziałów covidowych trafiają nawet najmłodsi pacjenci.

Jak powiedział PAP w niedzielę rzecznik prasowy Szpitala Dziecięcego Polanki im. Macieja Płażyńskiego Jarosław Cejrowski, dziecko trafiło do tej placówki w czwartek ze szpitala w Starogardzie Gdańskim. - 10-letni chłopiec jest nieprzytomny. Leży pod respiratorem. Jest chory na COVID-19 i ma współistniejące choroby. Przebywa na oddziale intensywnej terapii. Stan dziecka jest ciężki - powiedział PAP Cejrowski.

10-latek z COVID-19 walczy o życie. "Apelujemy o szczepienia"

Informację o 10-latku przebywającym w gdańskim szpitalu podał "Dziennik Bałtycki" - Chłopiec ma ciężkie zapalenie płuc wywołane zakażeniem. Stan chłopca od przyjęcia nie zmienił się. To pierwszy tak ciężki przypadek COVID-19 w Pomorskiem w tak młodym wieku – powiedział rzecznik szpitala.

Lekarze nie chcą spekulować na temat rokowań chłopca. - Apelujemy o szczepienia dzieci od 5. roku życia, które wkrótce ruszają. Jedynie szczepienia są skuteczną metodą obrony przed zakażeniem - dodał rzecznik prasowy Szpitala Dziecięcego Polanki im. Macieja Płażyńskiego.

Ostatniej doby potwierdzono 22 389 nowych zakażeń koronawirusem i 45 zgonów, do których przyczynił się COVID-19. W ciągu 24 godzin wykonano 174 370 szczepień przeciw COVID-19.

RadioZET.pl/PAP - Krzysztof Wójcik

C