22-latek przyznał się do winy. „10-latka znała podejrzanego”

17.06.2019 10:28
22-latek przyznał się do winy. „10-latka znała podejrzanego”
fot. TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News

10-letnia Kristina z Mrowin na Dolnym Śląsku została zamordowana w czwartek. 22-latek podejrzany o zabójstwo 10-latki przyznał się do zarzucanego mu czynu – poinformowała KGP. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Prokuratura Okręgowa w Świdnicy postawiła zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 22-letniemu mężczyźnie, który został w niedzielę zatrzymany w związku z morderstwem 10-letniej dziewczynki z Mrowin na Dolnym Śląsku.

22-latek podejrzany o zabójstwo 10-latki z Mrowin przyznał się do zarzucanego mu czynu – powiedział w TVN24 rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka. Odnosząc się do samej zbrodni, podkreślił, że została ona przygotowana tak, by skierować śledczych na fałszywe tropy.

10-letnia Kristina znała podejrzanego o jej zabójstwo

– Dziewczynka znała tego mężczyznę. Być może to spowodowało, że mu zaufała i zdecydowała się rozpocząć z nim rozmowę – powiedział rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka, odpowiadając na pytania dotyczące morderstwa 10-letniej dziewczynki z Mrowin na Dolnym Śląsku.

Motyw seksualny, miejsce odnalezienia zwłok, usytuowanie zwłok – to wszytko wskazywało, że możemy mieć do czynienia z motywem seksualnym i rzeczywiście tak to wyglądało. Wytypowaliśmy tego mężczyznę. To było naprawdę trudne postępowanie. Tak wszystko zostało zaplanowane, aby policjantów i prokuratorów kierować na fałszywy trop.

insp. Mariusz Ciarka

10-letnia Kristina została zamordowana 

10-letnia Kristina w czwartek, około godziny 13 wyszła ze szkoły położonej w centrum wsi Mrowiny. Od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 metrów od miejsca, w którym mieszkała.

Ciało dziewczynki znaleziono w czwartek, około godziny 17, w lesie, sześć kilometrów od miejscowości Mrowiny, gdzie mieszkała. Zwłoki znalazła kobieta, która była w lesie na spacerze. Jak informowała prokuratura w Świdnicy, przyczyną śmierci 10-letniej dziewczynki były rany kłute klatki piersiowej i szyi. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP