Zamknij

We Wrocławiu rusza marsz, zorganizowany przez byłego księdza Międlara [WIDEO]

Redakcja
11.11.2018 17:34
We Wrocławiu rusza marsz, zorganizowany przez byłego księdza Międlara [WIDEO]
fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER/East News

We Wrocławiu rozpoczyna się Marsz Polski, organizowany przez byłego księdza Jacka Międlara i Piotra Rybaka. Sąd apelacyjny zgodził się na to wydarzenie, chociaż prezydent miasta wydał wcześniej zakaz - ze względu na zagrożenie, dotyczące zakłócania porządku.

Zobacz relację na żywo z obchodów Dnia Niepodległości na RadioZET.pl

Organizatorzy pochodu to były ksiądz, Jacek Międlar oraz skazany za antysemityzm i nawoływanie do nienawiści wobec Żydów, Piotr Rybak – człowiek, który 18 listopada 2015 roku, po manifestacji anty-imigranckiej spalił na wrocławskim Rynku kukłę, mającą przedstawiać osobę żydowskiego pochodzenia. Pikietę zorganizował wówczas Obóz – Narodowo Radykalny. Doniesienie do prokuratury, dotyczące tego incydentu, złożył między innymi prezydent miasta, Rafał Dutkiewicz.

Kontrmanifestacja

Marsz porusza się sprzed Dworca Głównego na Rynek.

Zobacz także

Organizatorzy spodziewają się dziesięciu tysięcy osób – dowiedziało się Radio ZET.

Zobacz także

Przy trasie marszu, planowana jest także kontrmanifestacja członków Obywateli RP i Strajku Kobiet. Przedstawiciele tych ugrupowań zapowiedzieli jednak, że nie będę próbowali – tak jak rok temu – zablokować drogi marszu. Natomiast na Placu Solnym, przy Rynku ma odbyć się manifestacja z okazji Dnia Niepodległości pod hasłem "Polska bez faszyzmu".

Policja zapewniła, że wszystkie wydarzenia będą odpowiednio zabezpieczone.

RadioZET/JZ

C