Zamknij

PiS ma nowy plan na wybory. Polacy dostaną 1000 plus?!

Redakcja
06.08.2018 08:23
Pieniądze
fot. Shutterstock

PiS szykuje nowy program społeczny przed zbliżającym się maratonem wyborczym. Jak donosi poniedziałkowy „Super Express”, rządząca partia chce zwiększyć wysokość świadczenia 500 plus. – Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Trzeba wspierać polskie rodziny – mówi poseł PiS Janusz Szewczak, wiceszef sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Partia Jarosława Kaczyńskiego nie zamierza rezygnować z forsowania polityki społecznej i prorodzinnej, która dała jej zwycięstwo w wyborach prezydenckich i parlamentarnych. Nieoficjalnie mówi się o korekcie programu „Rodzina 500 plus”.

– Te pieniądze zżera dziś trochę inflacja, więc musimy pójść dalej i zaproponować 1000 plus. Sądzę, że jest to bardzo możliwe i całkiem realne – mówi w rozmowie z „Super Expressem” anonimowo jeden z ważnych polityków PiS. Jak dodaje, partia rządząca rozbudziła w Polakach ogromne nadzieje. 

1000 plus zamiast 500 plus 

Medialne spekulacje na temat zmian w sztandarowym programie rządu Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego potwierdza wiceszef sejmowej Komisji Finansów Publicznych. 

– Mam wielką nadzieję, że w kolejnych latach naszych rządów przy dobrej koniunkturze gospodarczej uda się rozszerzyć 500 plus i wprowadzić większy dodatek, np. 1000 plus – mówi.

Zobacz także

Poseł PiS zapewnia, że jest „za wszelkimi formami wsparcia socjalnego, finansowego dla polskich rodzin”. – I myślę, że 1000 plus to byłby dobry pomysł – podsumowuje. 

RadioZET.pl/Super Express/DG