Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

PiS ma nowy plan na wybory. Polacy dostaną 1000 plus?!

06.08.2018 08:23
xxx wiadomosci

PiS szykuje nowy program społeczny przed zbliżającym się maratonem wyborczym. Jak donosi poniedziałkowy „Super Express”, rządząca partia chce zwiększyć wysokość świadczenia 500 plus. – Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Trzeba wspierać polskie rodziny – mówi poseł PiS Janusz Szewczak, wiceszef sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

Pieniądze fot. Shutterstock

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Partia Jarosława Kaczyńskiego nie zamierza rezygnować z forsowania polityki społecznej i prorodzinnej, która dała jej zwycięstwo w wyborach prezydenckich i parlamentarnych. Nieoficjalnie mówi się o korekcie programu „Rodzina 500 plus”.

– Te pieniądze zżera dziś trochę inflacja, więc musimy pójść dalej i zaproponować 1000 plus. Sądzę, że jest to bardzo możliwe i całkiem realne – mówi w rozmowie z „Super Expressem” anonimowo jeden z ważnych polityków PiS. Jak dodaje, partia rządząca rozbudziła w Polakach ogromne nadzieje. 

1000 plus zamiast 500 plus 

Medialne spekulacje na temat zmian w sztandarowym programie rządu Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego potwierdza wiceszef sejmowej Komisji Finansów Publicznych. 

– Mam wielką nadzieję, że w kolejnych latach naszych rządów przy dobrej koniunkturze gospodarczej uda się rozszerzyć 500 plus i wprowadzić większy dodatek, np. 1000 plus – mówi.

Poseł PiS zapewnia, że jest „za wszelkimi formami wsparcia socjalnego, finansowego dla polskich rodzin”. – I myślę, że 1000 plus to byłby dobry pomysł – podsumowuje. 

RadioZET.pl/Super Express/DG 

Oceń
Tagi