Święto Niepodległości. Duże utrudnienia na drogach w Warszawie!

Redakcja
11.11.2018 09:27
Święto Niepodległości. Duże utrudnienia na drogach w Warszawie!
fot. J.BIELECKI/East News

Zamknięte ulice w ścisłym centrum Warszawy oraz ograniczenia w parkowaniu – na takie utrudnienia muszą przygotować się w niedzielę kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej w związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O utrudnieniach komunikacyjnych w stolicy poinformowały na swoich stronach internetowych Zarząd Dróg Miejskich oraz Związek Transportu Miejskiego.

W komunikacie ZDM podano, że w związku z uroczystościami państwowymi w godz. 8.00-16.00 pl. Piłsudskiego zostanie zamknięty dla ruchu na odcinku od ul. Królewskiej do ul. Ossolińskich.

Zobacz także

Do końca dnia nie będzie można zaparkować przy ul. gen. Tokarzewskiego-Karaszewicza, Królewskiej od Krakowskiego Przedmieścia Marszałkowskiej, al. 3 Maja od ul. L. Kruczkowskiego do Muzeum Wojska Polskiego, Ossolińskich, Moliera, Wierzbowej, Focha i Fredry, a także na parkingach przed Zachętą i Hotelem Europejskim od strony pl. Piłsudskiego.

Od 11.00 do 14.00 zamknięte dla ruchu zostaną: pl. Piłsudskiego, ul. Królewska od ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Marszałkowskiej, Ossolińskich, Moliera, Wierzbowa, Fredry, Królewska, marsz. F. Focha oraz gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza.

W związku z organizacją "Święta Niepodległości w Świątyni Opatrzności Bożej" od godz. 7.00 do godz. 22.00 Al. Rzeczypospolitej zostanie zawężona o jeden pas po obu stronach.

11 LISTOPADA

ZTM poinformował też, że - do czasu zakończenia uroczystości państwowych - od godz. 8.00 wstrzymany będzie ruch drogowy w Alejach Jerozolimskich od ronda Dmowskiego w kierunku ronda Waszyngtona, a od godz. 10.00 zamknięta zostanie ul. Marszałkowska. Wyłączony będzie również ruch tramwajowy i wjazdy z ulic poprzecznych.

Bieg Niepodległości

11 listopada ulicami stolicy przebiegną uczestnicy jubileuszowego 30. Biegu Niepodległości. Trasa obejmować będzie m.in. ul. Jana Pawła II, ul. Chałubińskiego i al. Niepodległości.

Bieg rozpocznie się o godz. 11.11, a zakończy ok. godz. 15.00.

Utrudnienia zaczęły się już o godz. 5.00, kiedy to na czas biegu wyłączona z ruchu została al. Jana Pawła II w obu kierunkach na odcinku od ronda Zgrupowania AK "Radosław" do ul. Anielewicza, ul. Stawki od ul. Smoczej do ul. Dzikiej, a także południowa jezdnia ul. Słomińskiego od ronda Zgrupowania AK "Radosław" do ul. Pamiętajcie o Ogrodach.

Zobacz także

O godz. 10.00 zamknięte zostaną obie jezdnie al. Jana Pawła II od ul. Anielewicza do al. Solidarności.

Dalsza część trasy będzie zamknięta od godz. 10.30 do godz. 15.00.

Ruch ul. poprzecznymi - al. Solidarności, Grzybowską, Świętokrzyską, Prostą, al. Jerozolimskimi, Koszykową i Batorego zostanie przywrócony po przebiegnięciu ostatniego zawodnika.

Ponadto na czas organizacji biegu od godz. 6.00 w niedzielę wyłączony został ruch tramwajowy na odcinku od ronda Zgrupowania AK "Radosław" do al. Solidarności. Tramwaje kursują trasami objazdowymi.

RadioZET.pl/PAP/JŚ