Zamknij

12 listopada dniem wolnym od pracy? Projekt ustawy już w Sejmie

Redakcja
22.10.2018 22:14
12 listopada. Nowe święto z okazji 100-lecia niepodległości
fot. Marek Konrad/REPORTER/East News

W Sejmie złożono poselski projekt ustawy, który ma wprowadzić 12 listopada tego roku dniem wolnym od pracy. Zdaniem polityków Prawa i Sprawiedliwości ma to podkreślić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Parlament może zaakceptować tą decyzję na rozpoczynającym się we wtorek posiedzeniu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Zgodnie z projektem dzień 12 listopada 2018 roku jest uroczystym świętem narodowym oraz dniem wolnym od pracy.

"W dniu 12 listopada nie obowiązują zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele oraz święta, o których mowa w ustawie z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni" - napisano w projekcie.

Zobacz także

W pomyśle posłowie PiS podkreślono, że Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.

"Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej" - zaznaczono w projekcie.

Autorzy projektu przypomnieli, że 11 listopada w bieżącym roku wypada w niedzielę, stąd pomysł uczynienia 12 listopada dniem wolnym.

11 listopada jest świętem państwowym i dniem wolnym od pracy.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD