Zamknij

Tragedia na półmaratonie w Poznaniu. Będzie śledztwo po śmierci 22-latka

15.04.2019 16:47
12. PKO Poznań Półmaraton
fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

W niedzielę po południu zmarł jeden z uczestników półmaratonu w Poznaniu. 22-latek zasłabł na około kilometr przed metą. Mimo natychmiastowej pomocy, zmarł w szpitalu. Jak ustalił Onet, poznańska prokuratura zamierza wszcząć śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.

Informację o śmierci biegacza przekazali jeszcze w niedzielę organizatorzy 12. PKO Poznań Półmaratonu. Wiadomo, że 22-letni mężczyzna zasłabł pod koniec trasy. Był reanimowany, ale jego życia nie udało się uratować. Biegacz zmarł w szpitalu. Okoliczności tragedii będzie teraz wyjaśniała prokuratura.

Zobacz także

Jak poinformował w rozmowie z Onetem prokurator Michał Smętkowski, rzecznik prasowy poznańskiej Prokuratury Okręgowej, przeprowadzona zostanie sekcja zwłok 22-latka, która ma wykazać, co było bezpośrednią przyczyną śmierci młodego mężczyzny.

Będziemy wszczynali postępowanie, która będzie miało na celu wyjaśnienie przyczyn zgonu biegacza tym bardziej, że była to młoda osoba.

Poznański półmaraton to jeden z największych w Polsce biegów na dystansie 20,097 km. W stolicy Wielkopolski wystartowało blisko 10 300 zawodników. Zwyciężyli Kenijka Lilian Jelagat oraz Etopiczyk Abate Sijiyas Misganow.

RadioZET.pl/Onet