Zamknij

Spore premie dla jednego z najgorzej ocenianych ministerstw. 120 tys. zł dla Szyszki i jego ludzi

Redakcja
30.05.2017 13:24
120 tys. zł premii w ministerstwie Szyszki. Szef również nagrodzony
fot. East News

Wysokie premie dla jednego z najgorzej ocenianych ministerstw. Jak dowiedziało się Radio ZET, premier Beata Szydło nagrodziła kierownictwo resortu środowiska. Na premie przeznaczono blisko 120 tysięcy złotych. Nagrodę dostał też Jan Szyszko, choć jest autorem jednego z największych błędów PiS, czyli ustawy o wycince drzew.

W sumie w tym roku nagrodzono 30 pracowników Ministerstwa Środowiska, w tym 9-osobowe kierownictwo resortu. Dotąd Kancelaria Premiera nie odpowiedziała na pytania naszego reportera, czym minister Jan Szyszko zasłużył sobie na nagrodę.

Zobacz także

Jeśli chodzi o pozostałych nagrodzonych, podstawą do gratyfikacji było ich "szczególne zaangażowanie i profesjonalne wykonywanie swoich obowiązków" - napisali w odpowiedzi na nasze pytania urzędnicy.

Zobacz także

To jednak nie jedyne nagrody w ministerstwach - resort finansów wydał na premie 360 tysięcy, a ministerstwo zdrowia prawie 180 tysięcy. Nagrody przyznawał tez rząd Donalda Tuska - tylko w 2013 roku pracownicy jego kancelarii otrzymali prawie milion złotych.

Radio ZET/RO/MAAL