Zamknij

13-letni Oliwier nie żyje. Chłopiec zmarł po ciężkiej walce z chorobą

09.01.2020 10:46
Oliwier Frydryszak
fot. Facebook.com/Pomóż wygrać życie Oliwierowi Frydryszakowi

13-letni Oliwier Frydryszak nie żyje. Chłopiec z Brodnicy od 10 lat walczył ze złośliwym nowotworem. Pomoc dla Oliwiera płynęła z całej Polski. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Oliwier Frydryszak zmarł w niedzielę, 5 stycznia 2020 roku. O śmierci 13-latka z Brodnicy w województwie kujawsko-pomorskim poinformował w mediach społecznościowych były Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

''Strasznie smutna informacja z Osieka. Oli, dzielny chłopak, walczył... Niezwykły dzieciak, wspaniali rodzice, grono przyjaciół oddanych bezgranicznie. Łączę się z Wami w bólu i przesyłam wyrazy współczucia'' - napisał Marek Michalak.

13-letni Oliwier Frydryszak nie żyje. Chorował na neuroblastomę

13-letni Oliwier od trzeciego roku życia zmagał się ze złośliwym nowotworem - neuroblastomą. Jedynym ratunkiem dla chłopca była kosztowna terapia anty GD-2 we Włoszech. 

Historia Oliwiera poruszyła serca Polaków oraz mieszkańców Brodnicy. Zorganizowano akcję zbiórki pieniędzy na konto, bieg charytatywny, bazarek na Facebooku oraz mecz piłki nożnej. 

Zobacz także

Pogrzeb 13-letniego Oliwiera odbędzie się w czwartek, 9 stycznia w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Brodnicy. 

Rodzice Oliwiera proszą, aby zamiast kwiatów na uroczystości pogrzebowe przynieść nowe zabawki, artykuły piśmiennicze, gry planszowe, książki, które zostaną przekazane na oddział onkologii w Bydgoszczy, gdzie leczył się Oliwier.

RadioZET.pl