Pogoda na sobotę. Uwaga! Zimno

Redakcja
12.01.2018 15:22
Pogoda na sobotę. Uwaga! Zimno
fot. Pexels

Jaka pogoda będzie w sobotę 13 stycznia? Oto szczegółowa prognoza.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy wyż znad zachodniej Rosji, jedynie południowa i częściowo zachodnia część kontynentu znajdzie się pod wpływem niżów. Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu. Ze wschodu napływać będzie mroźna kontynentalna masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1026 hPa i będzie się wahać.

Zobacz także

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, na wschodzie lokalne rozpogodzenia. W Karpatach i miejscami na wschodzie kraju możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -4 st. na północnym wschodzie do 0 st. na południowym zachodzie oraz lokalnie nad morzem. Wiatr przeważnie umiarkowany, na zachodzie chwilami porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna -2 stopnie. Wiatr na ogół umiarkowany, wschodni. W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna -6 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, wschodni. W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

RadioZET.pl/SI/PAP