Zamknij

14-latka kolejną ofiarą ''Niebieskiego Wieloryba''

Redakcja
22.03.2017 14:48
komputer uzależnienie
fot. East News

Kolejny przypadek samookaleczenia dziecka związany z grą "Niebieski wieloryb". Prokuratura w Grodzisku Mazowieckim wszczęła śledztwo w sprawie samookaleczenia się czternastolatki - dowiedziało się Radio ZET.

Śledczych o sprawie powiadomiła szkoła dziewczynki. Nauczyciele zauważyli na ciele dziecka wizerunek wieloryba wycięty nożem do papieru. Niebieski wieloryb to internetowa gra, w której tajemniczy „opiekun "zleca'' graczom niebezpieczne zadania, w tym samookaleczenia, a na końcu nawet samobójstwo.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Gra prawdopodobnie pochodzi z Rosji. Prokuratura Rejonowa w Szczecinie prowadzi już śledztwo w sprawie trzech przypadków samookaleczenia dzieci.

- Nasze śledztwo jest prowadzone w kierunku nakłaniania do samookaleczenia i samobójstwa. Zabezpieczyliśmy komputer 14-latki - mówi Prokurator Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim Dariusz Ślepokura.

Jak rozpoznać objawy gry?

Rzecznik Praw Dziecka apeluje do rodziców i nauczycieli o zwracanie uwagi na zachowanie dzieci. Według psychologów objawy mogą być różne. Od zamknięcia się w sobie, do buntu przeciwko rodzicom, czy opiekunom.

Zobacz również: Gliwice: 15-latek kolejną ofiarą "gry" Niebieski Wieloryb

Nauczyciele powinni zwrócić szczególną uwagę na dzieci, które mają problem z kontaktem z rówieśnikami i nie mogą rozstać się z internetem. To właśnie one mogą być w grupie ryzyka uzależnienia od gier. Trzeba z nimi o tym rozmawiać.

RadioZET.pl/DG