14-latka porwał nurt rzeki Dunajec. Poszukiwanie zostało przerwane

Redakcja
20.06.2017 23:41
14-latka porwał nurt rzeki Dunajec. Poszukiwanie zostało przerwane
fot. wikipedia

Nie udało się odnaleźć 14-latka, który wpadł do Dunajca w miejscowości Jurków w Małopolsce. W poszukiwania zaangażowani byli strażacy, płetwonurkowie, policjanci, a nawet ratownicy użyli drona z kamerą. Poszukiwania zostaną wznowione w środę o 9 rano.

Zagłosuj

Pływałeś/-aś kiedyś w rzece?

Liczba głosów:

Nikt nie spodziewał się, że wyjście nad rzekę będzie miało taki finał. – Chłopiec przed południem przyszedł z dwoma kolegami nad rzekę. Podczas kąpieli w pewnym momencie wpadł w wir Dunajca – powiedział rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Silny nurt Dunajca

Wir, który porwał 14-latka był na tyle mocny, że ten nie był już w stanie dopłynąć do brzegu. Akcję ratunkową prowadzili najpierw strażacy z OSP, potem włączyła się Państwowa Straż Pożarna, m.in. płetwonurkowie oraz ratownicy WOPR z Nowego Sącza. Niestety nurt Dunajca na tym odcinku jest silny, co utrudniało poszukiwania.

Akcja została przerwana

Około godz. 22 akcja ratunkowa została przerwana - powiedział PAP rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń. W jej trakcie użyto m.in. policyjnego drona. Poszukiwania zostaną wznowione w środę o godz. 9 rano.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz