Zamknij

Porwana 14-latka była torturowana i gwałcona. Sąd zdecydował ws. zatrzymanych

25.07.2022 10:42
Poznań
fot. PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News

Dwie osoby zostały aresztowane ws. porwania 14-latki w Poznaniu - poinformował rzecznik poznańskiej Prokuratury Okręgowej. Wcześniej usłyszały zarzuty m.in. uprowadzenia i pozbawienia wolności, stosowania przemocy oraz zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem.

Poznańska policja zatrzymała w piątek pięć osób, które uprowadziły i znęcały się nad 14-latką. Wśród nich jest jedna osoba dorosła oraz czworo nastolatków. Zarzuty przedstawiono 39-letniej kobiecie oraz 17-latkowi.

Poznań. 14-latka porwana i torturowana. Areszt dla podejrzanych

Jak podano, zarzuty dotyczą m.in. uprowadzenia i pozbawienia wolności małoletniej oraz zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem 14-latki w Poznaniu. Grozi im za to do 15 lat więzienia. Zarówno 39-latka, jak i 17-latek zostali w poniedziałek aresztowani na trzy miesiące.

- Podejrzani składali wyjaśnienia. 17-latek przyznał się, opisał przebieg zdarzenia. Kobieta także opisała przebieg zdarzenia, oświadczyła, że się nie przyznaje, ale z treści tych wyjaśnień wynika, że częściowo się do tych zarzutów przyznaje -  przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak.

Do zdarzenia doszło w piątek po południu. Matka dziewczynki zgłosiła się na komisariat i powiedziała, że jej córka została zabrana samochodem spod jednego z marketów znajdujących się na poznańskich Winogradach. Po około dwóch godzinach poszukiwań 14-latkę odnaleziono w Złotnikach koło Poznania.

Nastolatka przeżyła piekło. Jak ustalili policjanci, dziecko było torturowane. Sprawcy ogolili dziewczynce część głowy i zgolili brwi. Rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak powiedział w Radiu ZET, że była częściowo rozebrana i miała być zmuszana do innych czynności seksualnych. Porywacze przypalali ją też papierosami.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP

C