Zamknij

Porwana 14-latka była torturowana i nagrywana telefonem. Sprawcy usłyszeli zarzuty

24.07.2022 17:28
policja
fot. GAZETA WROCLAWSKA PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRES GRUPA/Polska P

14-latka została porwana w biały dzień na oczach własnej matki. W niedzielę dwoje sprawców usłyszało zarzuty m.in. uprowadzenia i pozbawienia wolności, stosowania przemocy oraz zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.

Poznańska policja zatrzymała w piątek pięć osób, które uprowadziły i znęcały się nad 14-latką. Sprawcy wciągnęli dziewczynkę do bmw i torturowali. - Nad tą uprowadzoną dziewczynką się znęcano. Była bardzo brutalnie potraktowana - mówił Radiu ZET Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. Jak dodał, 14-latka była częściowo rozebrana i miała być zmuszana do innych czynności seksualnych. Porywacze przypalali ją też papierosami.

Policja zatrzymała dwie dziewczyny w wieku 13 i 14 lat oraz chłopców w wieku 14 i 17 lat. Śledczy uważają, że w porwaniu brała też udział dorosła kobieta, matka jednej z uczestniczek porwania, która również została zatrzymana. Zarzuty przedstawiono pełnoletniej kobiecie oraz 17-latkowi.

Poznań. 14-latka porwana i torturowana. Zarzuty dla sprawców

- Usłyszeli zarzuty uprowadzenia i pozbawienia wolności, stosowania przemocy w celu zmuszenia do określonego zachowania, zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem oraz utrwalania przy pomocy telefonu komórkowego treści o charakterze seksualnym – poinformował PAP rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu mł. insp. Andrzej Borowiak. Jak dodał, "za te przestępstwa grozi kara do 15 lat więzienia".

Pozostali sprawcy trafią przed sąd rodzinny. Najmłodszy spośród zatrzymanych ma 13 lat.

Do zdarzenia doszło w piątek po południu, matka dziewczynki zgłosiła się na komisariat i powiedziała, że jej córka została zabrana samochodem spod jednego z marketów znajdujących się na Winogradach. Po około dwóch godzinach poszukiwań 14-latkę odnaleziono w Złotnikach koło Poznania.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Radio ZET/PAP

C