Zamknij

14-miesięczna dziewczynka wypadła z okna. Nie udało się jej uratować

Magdalena Kulej
21.10.2019 15:14
14-miesięczna dziewczynka wypadła z okna w Koninie. Dziecko nie żyje
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Nie żyje 14-miesięczna dziewczynka, która pod koniec września wypadła z okna mieszkania w wielkopolskim Koninie. Lekarze przegrali kilkutygodniową walkę o jej życie. 

Do wypadku doszło 28 września. 14-miesięczna dziewczynka wypadła z okna mieszkania na drugim piętrze. Lokalne media podawały wówczas, że chwilę przed tragedią rodzina wróciła ze spaceru i zakupów. W momencie, gdy rodzice zajęli się rozpakowywaniem toreb, dziewczynka wdrapała się na sofę stojącą przy otwartym oknie i przez nie wypadła.

Zobacz także

„Kiedy ojciec wyjrzał przez okno, dziewczynka leżała główką na ziemi (na pasie zieleni – red.), a resztą ciała na kostce brukowej. Po tragicznym upadku z wysokości lekarze stwierdzili u dziecka pęknięcie podstawy czaszki oraz stłuczenia wielonarządowe, między innymi jelit i serca. W momencie przyjęcia do szpitala stan dziewczynki był krytyczny” – pisał przegladkoninski.pl.

Dziecko zmarło trzy tygodnie później, 19 października, w poznańskim szpitalu. Informację przekazała w poniedziałek prok. Aleksandra Marańda z Prokuratury Okręgowej w Koninie. Jak dodała, po przeprowadzeniu sekcji zwłok dziecka prokuratura będzie podejmowała dalsze decyzje w sprawie.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/przegladkoninski.pl