14 sierpnia. Ile godzin musimy dziś pracować?

Redakcja
14.08.2017 09:40
14 sierpnia. Ile godzin musimy dziś pracować?
fot. Pexels

14 sierpnia – niby poniedziałek, a trochę jakby weekend. Ile godzin musimy dziś pracować? Czy przysługuje nam dziś jakieś wolne?

Wiele osób 14 sierpnia ma wolne. Większość z nich wzięła jeden dzień urlopu, by cieszyć się długim, aż czterodniowym weekendem. Niektórzy mają wolne także z innego powodu – ich pracodawcy zadecydowali w ten sposób. Taka miła sytuacja spotkała pracowników administracji rządowej, którzy zgodnie z zarządzeniem premiera 14 sierpnia nie muszą iść do pracy. Nie pracują na przykład także niewielkie biblioteki osiedlowe, a także niektóre prywatne sklepy.

14 sierpnia jednak oficjalnie nie jest żadnym świętem, a więc dniem wolnym od pracy. Ci, którzy nie dostali żadnych informacji od przełożonych, powinni więc pracować normalnie. Zdarza się jednak, że część z nas, jeśli jest taka możliwość, pracuje po uzgodnieniu tego z szefem – zdalnie. W niektórych firmach są także nieco skrócone godziny pracy. Wszystko jednak zależy od indywidualnych decyzji przełożonych lub polityki firmy. Lepiej więc samemu się nie zrywać – odpoczynek przyjdzie bowiem bardzo szybko. 15 sierpnia jest dniem wolnym od pracy – i wtedy pracują naprawdę tylko nieliczni.

RadioZET.pl/SI