Zamknij

Poważny pożar wędzarni. Strażacy walczą z ogniem i wiatrem

Redakcja
06.04.2018 20:41
Poważny pożar wędzarni. Strażacy walczą z ogniem i wiatrem
fot. PAP

W Mońkach (Podlaskie) 16 zastępów straży pożarnej walczy z pożarem wędzarni. To kompleks budynków gospodarczo-przemysłowych. Akcję utrudniają silne podmuchy wiatru. Według strażaków nikt w pożarze nie ucierpiał. Nie wiadomo, jak długo potrwa akcja gaśnicza.

- Mieliśmy zgłoszenie do budynku wędzarni. Nie jest to budynek mieszkalny. Jest to budynek gospodarczo-przemysłowy. Myśmy mieli informację, że jest to wędzarnia - powiedział PAP zastępca dyżurnego operacyjnego PSP w Białymstoku asp. Tymoteusz Kęska.

Straż pożarna poinformowała, że w akcji gaśniczej bierze udział 16 zastępów straży pożarnej.

- Są zadysponowane dwa podnośniki, cysterna z Białegostoku, samochody ciężkie i średnie Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej z trzech powiatów: z Moniek, Białegostoku i z Grajewa - poinformował asp. Kęska.

Straż Pożarna na tym etapie akcji nie udziela informacji o przyczynach pożaru i wysokości strat.

- Na tę chwilę za wcześnie jest mówić o przyczynach pożaru - powiedział dyżurny PSP.
Według strażaków akcję gaśniczą utrudniają silne podmuchy wiatru.

- Na pewno wiatr nie ułatwia sytuacji. Jest to jakiś kompleks budynków, jest dosyć duża ilość sił i środków, ale w przypadku takiego stanu rzeczy na pewno to nie ułatwia działań - wyjaśnił asp. Kęska.

- Nie mamy informacji na temat ewakuacji, mieliśmy tylko informację w zgłoszeniu, że nie ma osób poszkodowanych - poinformował asp. Kęska i dodał, że nie ma zgłoszenia o potrzebie ewakuacji okolicznych budynków i mieszkańców.

RadioZET.pl/pap/maal