Zamknij

17-letnia uczennica zatrzymana przez policję. Grozi jej nawet 10 lat więzienia

25.01.2022 10:56
17-letnia dilerka
fot. Policja

17-letnia uczennica z Rudy Śląskiej handlowała narkotykami w szkole. Wśród jej klientów byli nawet 13-latkowie. Dziewczyna usłyszała zarzut udziału w obrocie nielegalnymi substancjami. Grozi jej do 10 lat więzienia. 

17-latka została zatrzymana przez policjantów z wydziału kryminalnego rudzkiej komendy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że nastolatka sprzedawała narkotyki w szkole, a także rozprowadzała je wśród rówieśników w jednej z dzielnic Rudy Śląskiej. 

Uczennica handlowała narkotykami w szkole. Grozi jej nawet 10 lat więzienia

Policjanci w trakcie przeszukania uczennicy odnaleźli przy niej woreczki foliowe z białym proszkiem i susz roślinny. Wstępne badanie zabezpieczonych substancji wykazało, że była to amfetamina i marihuana. Podczas kolejnego przeszukania w pokoju 17-latki znaleziono jeszcze większe ilości narkotyków. Z towaru można było przygotować blisko tysiąc porcji narkotykowych.

Uczennica trafiła do policyjnego aresztu. Śledczy przesłuchali nieletnich, którym 17-latka sprzedawała narkotyki. Wśród jej klientów byli nawet 13-latkowie. Nastoletnia dilerka usłyszała już prokuratorskie zarzuty. Za handel i posiadanie takiej ilości narkotyków grozi jej kara do 10 lat więzienia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl

C