Zamknij

Ostrzelali tramwaje w Krakowie. Byli nietrzeźwi

Redakcja
29.01.2019 11:49
Ostrzelali tramwaje w Krakowie. Byli nietrzeźwi
fot. Twitter/@kwpkraków

Dwaj osiemnastolatkowie podejrzewani o ostrzelanie w poniedziałkowy wieczór w Krakowie dwóch tramwajów byli nietrzeźwi. Sprawcy zostali zatrzymani. Policja przesłuchuje świadków i przegląda zapisy z kamer monitoringu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Osiemnastolatkowie przebywają w areszcie. Usłyszą najprawdopodobniej zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, za co grozi do trzech lat więzienia.

Zostali zatrzymani około godziny po strzelaninie. Byli nietrzeźwi.

Policja ustaliła, że jeden z zatrzymanych to niekarany wcześniej mieszkaniec Krakowa. Drugi nie ma stałego miejsca zameldowania, był notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu i za sprawy narkotykowe. Zatrzymani mieli przy sobie broń pneumatyczną – wiatrówkę napędzaną nabojami z dwutlenkiem węgla – z której wcześniej strzelali.

Strzelali do tramwajów

Do ostrzału tramwajów linii 73 i 52 na rondzie Mogilskim doszło w poniedziałek po 21:00. Z powodu rozbicia szyby w tramwaju linii 73 poszkodowany został 78-letni pasażer. Odłamek szkła ranił go w okolice oczu, na miejscu ranę opatrzyła załoga karetki, nie stało mu się nic poważnego.

Zobacz także

Rzecznik prasowy MPK Marek Gancarczyk powiedział, że straty MPK są szacowane. W każdym tramwaju została uszkodzona jedna szyba drzwiowa. Pojazdy są chwilowo wycofane z użycia, trwa ich naprawa.

RadioZET.pl/PAP/JŚ

C