Zamknij

18 miejscowości bez wody pitnej. Wykryto groźne bakterie

11.08.2022 14:41
Sochocin bez wody pitnej
fot. Shutterstock

Ponad pięć tysięcy mieszkańców z łącznie 18 miejscowości w mazowieckiej gminie Sochocin mierzy się z brakiem wody pitnej. Wszystko przez wykryte w niej bakterie coli.

Sochocin to gmina miejsko-wiejska w powiecie płońskim (woj. mazowieckie). Według oficjalnych statystyk zamieszkuje ją prawie 6 tysięcy osób. W tym momencie większość z nich musi mierzyć się z kryzysem wodnym.

Sochocin i okolice bez wody pitnej. Sanepid reaguje

Jak informuje Radio Dla Ciebie, ponad 5 tysięcy mieszkańców Sochocina i innych gminnych jednostek - łącznie aż 18 miejscowości - nie ma dostępu do wody pitnej. Wszystko przez wykryte w niej bakterie coli.

Oczywiście, nie jest tak, że w ogóle nie można korzystać z wody. Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płońsku Krzysztof Bielski tłumaczy jednak w rozmowie z "RDC", w jaki sposób mieszkańcy mogą robić to, aby uniknąć ewentualnego zatrucia.

- Mogą z niej korzystać po przegotowaniu, można jej używać do mycia czy używania w WC, ale nie mogą jej pić bezpośrednio. [...] Właściciel wodociągu ma wykonać chlorowanie i przedstawić wyniki swoich badań - mówi. "Radio Dla Ciebie" podaje również, że wyniki dokładnych badań sanepidu mają być znane po weekendzie.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/rdc.pl

C