Zamknij

18-latek spod Zawiercia zamieszany w terroryzm. Kontaktował się z ISIS

Redakcja
21.12.2017 17:46
18-latek spod Zawiercia zamieszany w terroryzm. Kontaktował się z ISIS
fot. Archiwum RadioZET.pl

Na 10 miesięcy więzienia Sąd Rejonowy w Myszkowie skazał 18-latka spod Zawiercia. Dawid D. namawiał do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w Polsce. Zafascynowany islamem nastolatek kontaktował się nawet z dżihadystami z ISIS.

Bliscy 18-latka nie mogli uwierzyć w to, co ustalili śledczy. Młody mężczyzna całe dnie siedział przed komputerem zamknięty w pokoju. Okazało się, że dzięki dobrej znajomości języka i ślepej fascynacji radykalnym islamem, kostkowiczanin kontaktował się z siatką terrorystyczną z Bliskiego Wschodu.

Spokojny chłopak, nie było z nim problemów

Uczeń szkoły średniej nigdy nie miał problemów z prawem, a w szkole nikt nie miał do niego żadnych zastrzeżeń. Uchodził raczej za cichego – mówią jego nauczyciele. Rodzice i bliscy nie mieli pojęcia, czym zajmuje się po lekcjach.

Planował zamach na terenie Polski

Ze śledztwa prokuratury i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wynika, że młody mężczyzna mógł planować zamach terrorystyczny na dużą skalę. Teraz Dawid D. 10 miesięcy spędzi w odosobnieniu, gdzie nie będzie miał możliwości pogłębiania swoich niecodziennych zainteresowań. Jego rówieśnicy w tym czasie rozpoczną studia.

Niebezpieczny smog objął już niemal całą Polskę. Zobacz, czym to grozi: >>KLIJNIJ TUTAJ<<

Zobacz także

RadioZET.pl/myszkow.naszemiasto.pl/strz