Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

19-latek strzelał do dzieci grających w piłkę na szkolnym boisku

13.04.2018 11:16
xxx wiadomosci

Ślady na ręce oraz w okolicy skroni ma dwoje uczniów, którzy zostali ostrzelani podczas gry w piłkę na szkolnym boisku. Podejrzanym jest 19-letni uczeń tej samej placówki. Strzelał plastikowymi kulkami z repliki broni ASG z okna internatu — poinformowała policja.

19-latek ze Świebodzina fot. Policja

Wydarzenia miały miejsce w Technikum Leśnym w Rogozińcu. Podczas dni otwartych część uczniów grała w piłkę na boisku. W pewnym momencie dwóch z nich poczuło ból.

— W jednego z chłopców coś uderzyło między innymi w skroń, niebezpiecznie blisko oka. Na szczęście żaden z poszkodowanych nie odniósł poważniejszych obrażeń — podaje policja.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Przyczyną był ostrzał z broni ASG (sportowa replika karabinu, która wyrzuca z dużą prędkością plastikowe kulki). Niedługo później zatrzymano 19-letniego ucznia tej szkoły. W jego pokoju w internacie znaleziono dwie sztuki broni do ASG. Przedstawiono mu zarzuty naruszenia czynności narządów ciała trwające nie dłużej niż 7 dni.

— Na wniosek Prokuratury Rejonowej ze Świebodzina mężczyzna został objęty dozorem policyjnym oraz dostał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Nie będzie również uczestniczył w zajęciach zainteresowań bronią ASG. Uczeń przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, a także wyraził skruchę. Za powyższy, bezmyślny czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 — informuje policja.

RadioZET.pl/policja/maal

zet2
Oceń