Zamknij

19-latek zginął w wypadku motocykla. Żyłby, gdyby nie złamał zakazu

Bartłomiej Chudy
13.09.2022 17:02

Zaledwie 19-letni motocyklista zginął po tym, jak jego jednoślad wypadł z drogi i rozbił się na ogrodzeniu. Nastolatek prowadził w warunkach recydywy – miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

19-latek zginął w wypadku motocyklu
fot. screen Lubelska Policja

Tragiczny wypadek wydarzył się we wtorek 13 września przed południem, w miejscowości Maryniów w gminie Milejów (woj. lubelskie). 19-letni motocyklista stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w ogrodzenie, następnie w budynek mieszkalny i ponownie w ogrodzenie.

"Niestety pomimo reanimacji jego życia nie udało się uratować" – podała starszy aspirant Magdalena Krasna z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.

19-latek rozbił się na motocyklu. Miał sądowy zakaz

"Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 19-letni kierujący motocyklem marki Honda po wykonanym manewrze wyprzedzania pojazdu i przejechaniu kilkunastu metrów stracił panowanie nad motocyklem. […] Na miejscu lądował śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego" – dodała policjantka.

Mundurowi przekazali również, że 19-latek doprowadził do śmiertelnego wypadku łamiąc wyrok sądu. Miał bowiem orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, obowiązujący do 28 września 2022 roku. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Lubelska Policja