Zamknij

19-latka zabiła ojczyma w trakcie kłótni. „Rozzłoszczona złapała za nóż”

27.01.2020 10:21
19-latka zabiła ojczyma w trakcie kłótni. „Rozzłoszczona złapała za nóż”
fot. Śląska Policja

Sąd aresztował na trzy miesiące 19-latkę, która w miniony weekend w Bobrownikach w powiecie będzińskim śmiertelnie ugodziła nożem swojego ojczyma. Młoda kobieta zaatakowała 39-latka w piątkową noc, w trakcie kłótni rodzinnej.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do tragedii doszło w miniony piątek przed północą w jednym z domów w Bobrownikach. Policję powiadomiła matka dziewczyny, która była świadkiem awantury.

Agresję u nastolatki wywołało najprawdopodobniej zwrócenie uwagi ze strony domowników, dotyczące zbyt głośno prowadzonej rozmowy telefonicznej

poinformowała policja

Jak informowały regionalne media, rozzłoszczona dziewczyna złapała za nóż i ugodziła nim ojczyma w szyję. Niewykluczone, że na zachowanie 19-latki wpływ miał też alkohol – po badaniach okazało się, że miała go w organizmie ponad promil. Po ataku na ojczyma 19-latka uciekła z domu. Kilkadziesiąt minut później została zatrzymana przez policjantów w Piekarach Śląskich, kilka kilometrów od miejsca zbrodni.

Zobacz także

W niedzielę w prokuraturze nastolatka usłyszała zarzut zabójstwa, za co grozi jej teraz kara nawet dożywotniego więzienia. Na wniosek policji i prokuratury będziński sąd aresztował podejrzaną.

RadioZET.pl/PAP