MON publikuje filmik z okazji rocznicy wejścia do NATO. Brakuje Geremka i Kwaśniewskiego [WIDEO]

Redakcja
13.03.2018 11:34
MON publikuje filmik z okazji rocznicy wejścia do NATO. Brakuje Geremka i Kwaśniewskiego [WIDEO]
fot. Andrzej Iwańczuk/East News

Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało filmik z okazji 19. rocznicy wejścia Polski do NATO. Pojawiają się w nim m.in. prezydent Andrzej Duda i szef MON Mariusz Błaszczak. Na nagraniu zabrakło Aleksandra Kwaśniewskiego czy Bronisława Geremka - odpowiednio ówczesnego prezydenta i szefa dyplomacji. 

12 marca 1999 roku Polska przystąpiła do NATO. Z tej okazji MON opublikował okolicznościowy filmik. Na nagraniu nie ma jednak osób, które 19 lat temu reprezentowały Polskę w akcesji do Sojuszu. Mowa o prezydencie Aleksandrze Kwaśniewskim, ministrze spraw zagranicznych Bronisławie Geremku czy premierze Jerzym Buzku. 

Na nagraniu pojawiają się natomiast prezydent Andrzej Duda (gospodarz szczytu NATO w Warszawie) i obecny minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. 

- To jest celowy zabieg. Niedługo się dowiemy, że strajk w Stoczni Gdańskiej prowadził Lech Kaczyński. Tak samo dowiemy się, że sukces Polski w postaci członkostwa w NATO to jest sukces PiS - ocenia cytowany przez TVN były prezydent Bronisław Komorowski.

RadioZET.pl/TVN/KM