2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Premier: wywieśmy flagę na naszych mieszkaniach i domach

Redakcja
02.05.2018 13:05
Dzien Flagi
fot. PAP

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi RP. Z tej okazji premier zaapelował na Twitterze, by wywiesić biało-czerwone flagi na mieszkaniach i domach. "Od dzisiaj, czyli Dnia Flagi RP na wszystkich urzędach w Polsce będzie powiewać #BiałoCzerwonaPL, aby pokazać naszą radość z 100. rocznicy odzyskania niepodległości – napisał Mateusz Morawiecki.

Premier zaapelował do obywateli, aby sami wywiesili flagę na swoich domach, lub mieszkaniach. – Ale oprócz urzędów, jeśli tylko możemy, wywieśmy flagę na naszych mieszkaniach i domach. Ja już to zrobiłem – dodał szef rządu.

2 maja Dzień Flagi RP

Premier ma w planach odwiedzić w środę po południu Stalową Wolę, gdzie w ramach obchodów Dnia Flagi wręczy kilkadziesiąt flag państwowych przedstawicielom różnych grup społecznych, w tym m.in. policjantom i strażakom. Następnie podczas objazdu po kraju premier będzie wręczał flagi także przedstawicielom lokalnej społeczności.

Biało-czerwone flagi do końca roku

Zgodnie z postawieniem kwietniowej konwencji Zjednoczonej Prawicy, na wszystkich budynkach administracji publicznej i administracji rządowej, do końca roku jubileuszu odzyskania niepodległości będą wisiały flagi państwowe.

RadioZET.pl/PAP/Kancelaria Premiera/strz