Zamknij

Nastolatka poszła na imprezę i już nie wróciła. Udusił ją chłopak poznany na dyskotece

Redakcja
27.07.2018 17:13
Zamordowana 17-latka
fot. Facebook

20-latek z Rybnika, który niespełna pół roku temu pobił i udusił swoją 17-letnią znajomą, wkrótce odpowie przed sądem za zabójstwo. Śledztwo w tej głośnej na Śląsku sprawie zakończyła właśnie Prokuratura Rejonowa w Rybniku.

Jak podała w piątek gliwicka prokuratura okręgowa, akt oskarżenia w tej sprawie przeciwko Adrianowi P. został skierowany do Sądu Okręgowego w Gliwicach. Oskarżony o zabójstwo mężczyzna odpowie przed zamiejscowym wydziałem tego sąd w Rybniku. Grozi mu dożywocie.

Do zbrodni doszło 3 lutego tego roku w Rybniku. Śledczy ustalili, że Adrian P. pobił 17-letnią wówczas Alicję F., udusił ją, a następnie ukrył ciało w dole w pobliżu garaży - tam martwą dziewczynę znalazł przypadkowy przechodzień.

Zagłosuj

Czy za morderstwo powinna być kara śmierci?

Liczba głosów:

- Z opinii biegłych z zakresu medycyny sądowej wynika, że zgon Alicji F. był efektem uduszenia gwałtownego o charakterze złożonym, polegającym na działaniu na szyję pokrzywdzonej w mechanizmie zagardlenia, oraz aspiracja krwi do dróg oddechowych, wynikająca z doznanych przez nią rozległych obrażeń twarzoczaszki - podała w piątek prokuratura.

Alicja F. była uczennicą jednej z rybnickich szkół. Tego dnia poszła na urodziny koleżanki, z grupą znajomych była w centrum miasta. Adriana P. poznała prawdopodobnie w dyskotece.
Śledczy ustalili, że w chwili zabójstwa 20-letni sprawca tej zbrodni był pod wpływem alkoholu i amfetaminy. Ponieważ był już wcześniej karany, prokuratura przyjęła, iż dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy. Za zabójstwo może spędzić w więzieniu do najmniej osiem lat - grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia. Osobnym wątkiem wyjaśnianym w tej sprawie było przejęcie konta zamordowanej uczennicy w portalu społecznościowym, już po jej śmierci. Konto zostało zablokowane. Ten wątek sprawy nie ma jednak związku z zarzutami postawionymi w akcie oskarżenia Adrianowi P.

Zobacz też:

RadioZET.pl/pap/maal