27-latek oskarżony o znęcanie się nad dziećmi. „Chłopiec zamknięty przez 2 dni nie mógł wyjść do toalety”

Redakcja
26.02.2019 14:26
27-latek oskarżony o znęcanie się nad dziećmi. „Chłopiec zamknięty przez 2 dni nie mógł wyjść do toalety”
fot. cypriand/shutterstock

Sprawę opisał we wtorek „Dziennik Bałtycki”. 27-letni mężczyzna z Gdańska usłyszał zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad nieletnimi dziećmi swojej partnerki. Jak poinformowała prokuratura, przypadek ten dotyczy szczególnie jednego z nich – 9-letniego chłopca.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Z informacji pozyskanych przez „Dziennik Bałtycki” wynika, że 27-latek częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów, tłumacząc, iż tak powinno wyglądać wychowanie dzieci. Stosował system kar i nagród, w których za przewinienia chłopiec np. musiał stać w kącie, miał zakaz korzystania z telewizora itp. Jak podkreśliła prokurator Elżbieta Szczygieł, zastępca prokuratora rejonowego PR Gdańsk-Wrzeszcz, skala tych kar jednak przekraczała granice.

Zobacz także

– Doszło do sytuacji, w której chłopczyk był zamknięty w pokoju przez dwa dni i nie mógł wyjść do toalety – mówiła Szczygieł.

Szkoła złożyła zawiadomienie o przestępstwie

– Dyrekcja jednej ze szkół podstawowych w Gdańsku złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę małoletniego ucznia tej szkoły – mówiła „Dziennikowi Bałtyckiemu” prokurator Szczygieł. Jak dodała, w sprawie przesłuchano już wychowawcę dziecka, pedagoga szkolnego oraz matkę 9-latka. 27-letni partner kobiety został zatrzymany.

Zobacz także

Jak zaznaczyła Elżbieta Szczygieł, zarzuty, które usłyszał mężczyzna, dotyczą znęcania się nad małoletnimi, ponieważ w rodzinie jest jeszcze 6-letnia dziewczynka.

Zobacz także

27-latek objęty jest dozorem policji, ma również zakaz opuszczania mieszkania, nie może też zbliżać się do dzieci ani podejmować prób utrzymywania z nimi jakiegokolwiek kontaktu – podaje gazeta. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia – informuje prokuratura.

RadioZET/Dziennik Bałtycki/JZ