Zamknij

27-latka wyłudziła majątek na rzekome leczenie nowotworów. Fałszowała dokumentację

Redakcja
09.02.2018 11:19
27-latka wyłudziła majątek na rzekome leczenie nowotworów. Fałszowała dokumentację
fot. Facebook

27-letnia oszustka przez 2 lata żerowała na ludzkim współczuciu, wyłudzając pieniądze na rzekome leczenie swoich ciężkich chorób. Mimo że sprawą zajął się prokurator, a sama oszustka — jak podaje „Fakt” — przyznała się do zarzutów, kobieta kontynuuje swoją działalność za pomocą fundacji.

Zagłosuj

Uważasz, że zaostrzenie prawa i zwiększenie kar zmniejszyłoby liczbę tego typu oszustw?

Liczba głosów:

Według wyliczeń Elżbieta B. zebrała w Niemczech 90 tys. złotych i 10 tys. w Belgii na rzekomą operację. Ponadto wielu Polaków przekazywało jej 1 proc. swoich podatków. Trwało to 2 lata, aż sprawa trafiła do prokuratury i 27-latka usłyszała zarzuty.

Zbiórka na trzy nowotwory

Jak podaje dziennik, gdyby historie opowiadane przez Elżbietę B. były prawdziwe, odliczałaby już ostatnie godziny życia, zbierała bowiem już pieniądze na leczenie trzech różnych nowotworów (płuc, kości i mózgu). Okazuje się, że aby zyskać na wiarygodności, fałszowała medyczną dokumentację do tego stopnia, że lekarze wycięli jej zdrowy pęcherz.

Przyznała się do zarzutów

Kobieta unika kontaktu z mediami.Mam trzy zarzuty i przyznałam się do nich — ucięła próbę rozmowy jednego z reporterów „Faktu”. Fundacja dla osób niepełnosprawnych Avalon, za której pośrednictwem Elżbieta B. nadal zbiera pieniądze, twierdzi, że nie wiedziała o całym procederze. — Sfałszowana dokumentacja medyczna nigdy nie została okazana fundacji — pisze Magdalena Penda, koordynator działu subkont fundacja Avalon w korespondencji z „Faktem”.

Zobacz także

RadioZET.pl/Fakt24.pl/strz