Zamknij

27. finał WOŚP dobiegł końca. Serduszko Radia ZET wylicytował Damian z Ostrowca ! [NA ŻYWO]

Redakcja
13.01.2019 12:35
WOŚP 2019
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Złote serduszko Radia ZET dla WOŚP w 27. finale Orkiestry wylicytował Damian z Ostrowca - gratulujemy!

Finał WOŚP 2019 trwał do godziny 24.00. Na koncie jest ponad 88 milionów złotych!

W trakcie 27. finału doszło również do tragicznego zdarzenia. Podczas Światełka do nieba na Węglowym Targu w Gdańsku nożownik zaatakował prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Prezydent był reanimowany i zabrany karetką do szpitala.

O 20.00 mogliśmy podziwiać w stolicy przepiękny pokaz laserów i sztucznych ogni- rozpoczęło się Światełko do nieba 2019. Do pokazu użyto fajerwerków, który nie wywołują hałasu.

"Pomaganie jest dziecinnie proste" – to hasło tegorocznego 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Dzięki pozyskanym pieniądzom do szpitali trafić mają m.in. rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG, ultrasonografy i echokardiografy. Sprzęt – jak podają organizatorzy akcji – ma trafić do placówek z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takich, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy i udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. 27. finał WOŚP. Sprawdź, ile zebrali wolontariusze na radiozet.pl. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RELACJA NA ŻYWO. Treść odświeża się automatycznie co 60 sekund

27. FINAŁ WOŚP W INTERNECIE:

RadioZET.pl/DG