Zamknij

29 kwietnia 2019 - wolne od szkoły czy nie i kiedy uczniowie wracają do szkół?

Redakcja
26.04.2019 14:07
29 kwietnia 2019 - wolne od szkoły czy nie i kiedy uczniowie wracają do szkół?
fot. Shutterstock

Czy 29 kwietnia 2019 jest dniem wolnym od szkoły? To jedno z najczęściej zadawanych pytań przez uczniów, a także ich rodziców z powodu strajku nauczycieli i ostatnich wydarzeń w szkołach. Sprawdzamy, czy poniedziałek, 29 kwietnia zajęcia odbywają się normalnie, czy jednak jest to dzień wolny.

Czy 29 kwietnia 2019 wolne od szkoły? Czy tego dnia uczniowie mają zajęcia? Te pytania zadają sobie zarówno uczniowie, jak i ich rodzice. Sprawdzamy, co wiadomo na temat najbliższych dni wolnych w szkołach i czy 29 kwietnia 2019 jest dniem wolnym.

» Rok szkolny 2018/19: dni wolne - kiedy wypadają? [KALENDARZ SZKOLNY]

29 kwietnia 2019 wolne od szkoły czy jednak nie?

Z powodu zawiłej sytuacji w szkołach z powodu strajku nauczycieli oraz w związku ze zbliżającą się majówką, wiele osób szuka odpowiedzi na pytanie, czy 29 kwietnia 2019 jest dniem wolnym od szkoły.

Choć strajk nauczycieli został zawieszony i w poniedziałek, 29 kwietnia 2019 powinny odbyć się zajęcia w szkole, odpowiedź na to pytanie tak naprawdę nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od dyrektorów wybranych placówek. W ciągu roku mogą oni zarządzić dodatkowe dni wolne, w tym także np. 29 i 30 kwietnia 2019. Wolne tego dnia prawdopodobnie zostanie ogłoszone w wielu szkołach i uczniowie będą mogli skorzystać z dłuższego weekendu majowego.

» 30 kwietnia 2019 - WOLNE od pracy dzień przed Majówką? Czy 30 kwietnia jest wolne od szkoły?

Czy 29 kwietnia odbędą się zajęcia w szkołach?

29 kwietnia 2019 wolne od szkoły będą mieli prawdopodobnie tylko uczniowie w wybranych placówkach. W pozostałych szkołach zajęcia będą odbywały się zgodnie z planem.

W niektórych szkołach przerwa od szkoły rozpoczęła się już w czwartek, 18 kwietnia. Od tego dnia, aż do wtorku, 23 kwietnia trwała tzw. wiosenna przerwa od szkoły. Zgodnie z planem uczniowie wrócili do zajęć dopiero w środę, 24 kwietnia. W wielu placówkach jednak z powodu strajku nauczycieli wolne w szkołach zostało przedłużone aż do 5 maja. Dodatkowo w szkołach ponadgimnazjalnych z powodu matur, dni wolne obowiązują aż do środy, 8 maja.

Szczegółowych informacji na temat dni wolnych w szkołach w najbliższym czasie należy szukać na stronach internetowych placówek lub na tablicach ogłoszeń w szkołach.

Najbliższy dzień ustawowo wolny od pracy i szkoły wypada 1 maja 2019. Jest to Święto Pracy i w tym roku będziemy je obchodzić w środę. Wielu pracowników decyduje się na skorzystanie z dodatkowego dnia wolnego w czwartek, 2 maja, dzięki czemu będą mogli się cieszyć dłuższym weekendem majowym.

» Dni wolne od pracy 2019 - KALENDARZ dni wolnych, świąt i długich weekendów

» Długie weekendy 2019 - kiedy wypada wolne i kiedy wziąć urlop?

RadioZET.pl/KP