Zamknij

3,5-letni Kacper zaginął. Zatrzymano ojca, który był pod wpływem alkoholu

28.04.2020 09:09
3,5 letni Kacper
fot. KPP Bolesławiec

3,5-letni Kacper z miejscowości Nowogrodziec na Dolnym Śląsku zaginął w poniedziałek około godziny 19. Dziecko oddaliło się od rodzica podczas spaceru. Policja wciąż prowadzi poszukiwania chłopca. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

3,5-letni Kacper wciąż się nie odnalazł. Rzecznik dolnośląskiej policji Kamil Rynkiewicz poinformował we wtorek, że trwające całą noc poszukiwania 3,5-letniego chłopca nie przyniosły rezultatu. 

Nadal przeszukujemy kolejne miejsca wytypowane w tej akcji. Uczestniczy w niej wielu policjantów i strażaków. Wykorzystywany jest śmigłowiec, psy tropiące

- powiedział rzecznik.

3,5-letni Kacper zaginął w poniedziałek. Ojciec chłopca zatrzymany 

W poniedziałek w nocy oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu aspirant sztab. Anna Kublik-Rościszewska powiedziała , że jedną w wersji poszukiwawczych jest założenie, że 3,5-letni Kacper mógł wpaść do rzeki Kwisy. Poszukiwania 3,5-letniego Kacpra trwają jednak na szeroką skalę, nie tylko w pobliżu rzeki. Rodzic zgłosił zaginięcie chłopca około godziny 19, gdy sam nie mógł odnaleźć dziecka. 

3,5-letni Kacper był ubrany w spodnie typu bojówki w kolorze czarnym oraz koszulkę z Myszką Miki. 

Jak podaje wrocławska ''Gazeta Wyborcza'', w momencie zaginięcia 3,5-letniego Kacpra jego ojciec miał 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że jest poszukiwany za przestępstwo przeciwko mieniu.

RadioZET.pl/PAP/Gazeta Wyborcza