Zamknij

3-latek bawił się przy bulwarach, nagle wpadł do rzeki. Był reanimowany

04.07.2022 14:07

Tonącego w rzece Czarna Przemsza w Będzinie na Śląsku 3-letniego chłopca uratował w ostatniej chwili pracujący w pobliżu strażak. Chłopiec był reanimowany, udało mu się przywrócić czynności życiowe. - Po przewiezieniu do szpitala czuł się już dobrze – przekazali strażacy.

3-latek wpadł do rzeki, był reanimowany
fot. screen KP PSP w Będzienie - Facebook (2)

Dramatyczny wypadek przy bulwarach nad Czarną Przemszą w Będzinie. Bawiący się przy wodzie 3-latek wpadł do rzeki. Do zdarzenia doszło w sobotę 2 lipca.

Straż pożarna w Będzinie usuwała wówczas rękaw sorpcyjny z rzeki. Nagle strażacy zobaczyli, że niebezpiecznie blisko wody znajduje się mały chłopiec. 3-latek nie reagował na polecenia mundurowych, by oddalił się od wody. 

3-latek wpadł do rzeki. Wyciągnęli go strażacy, był reanimowany

- Dziecko nie reagowało na krzyki i wpadło do wody. Ze względu na głębokość oraz nurt rzeki, chłopiec natychmiast znalazł się pod wodą – zrelacjonowali będzińscy strażacy.

Jak zaznaczyli, do rzeki na ratunek wskoczył starszy aspirant Mateusz Dyraga, a w pomoc zaangażowała się osoba postronna - pan Kamil. Chłopczyk po wyjęciu na brzeg nie miał funkcji życiowych. Dzięki szybkiej reanimacji odzyskał krążenie i oddech.

Chłopiec, po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego, został przetransportowany do Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu. Po pewnym czasie okazało się, że czuje się dobrze. Pozostał na obserwacji w szpitalu.

Będzińscy strażacy zaznaczyli, że wraz z rozpoczętymi wakacjami kolejny raz apelują o uważną opiekę nad dziećmi. Przypomnieli też słowa ze strażackiego ślubowania: "Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia".

Czarna Przemsza na tym odcinku jest skanalizowana, płynie w wykopie z łagodnie opadającymi brzegami, po obu stronach znajdują się miejskie bulwary.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/KP PSP w Będzinie Facebook