Zamknij

3 tys. złotych grzywny dla Hanny Gronkiewicz-Waltz. To już czwarta

Redakcja
25.07.2017 17:39
3 tys. złotych grzywny dla Hanny Gronkiewicz-Waltz. To już czwarta
fot. East News

Po raz czwarty prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz została ukarana karą 3 tys. zł za niestawienie się przed komisją weryfikacyjną. Oficjalnym powodem absencji są „obowiązki służbowe”.

Gronkiewicz-Waltz dostała wezwanie, aby stawić się osobiście na komisji weryfikacyjnej. Zamiast niej pojawiły się cztery osoby, reprezentujące prezydent Warszawy: dwóch profesjonalnych pełnomocników i dwóch pracowników Ratusza. Sama wezwana kolejny raz nie stawiła się, za co została ukarana 3 tys. złotych grzywny.

Kolejna grzywna dla HGW

Gronkiewicz-Waltz nie stawiła się wcześniej trzy razy na rozprawach komisji - za co ukarano ją w sumie 9 tys. zł grzywny. W połowie lipca zapowiedziała, że w pracach komisji będą uczestniczyli pełnomocnicy miasta - "by nieprawdy nie pozostały bez odpowiedzi".

Komisja zagłosowała "za"

W głosowaniu nad nałożeniem kary pięciu członków komisji opowiedziało się „za”, dwóch było przeciw i dwóch wstrzymało się od głosu. – To ma charakter nękania – komentował decyzję komisji Robert Kropiwnicki z Platformy Obywatelskiej, który zagłosował „przeciwko” przyznaniu grzywny.

Działka przy Pałacu Kultury

Komisja weryfikacyjna we wtorek 25 lipca zajęła się adresem Sienna 29, tuż przy Pałacu Kultury. W 2012 r. działkę przejął biznesmen Maciej M. Prezydent Warszawy nie chciała odpowiadać na pytania komisji w tej sprawie.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/TVN24/strz