Podejrzany o zamordowanie 78-latki zbiegł z konwoju do szpitala psychiatrycznego. Policja znalazła mężczyznę

Redakcja
21.04.2018 08:19
Adam D
fot. Policja

Policja zatrzymała w nocy mężczyznę, który w piątek uciekł w Gorzowie Wlkp. podczas konwojowania go do szpitala. Jest on podejrzanym w sprawie o zabójstwo 78-letniej mieszkanki Sulęcina (Lubuskie).

30-latek został zatrzymany przed północą w Drezdenku (Lubuskie) przez miejscowych policjantów – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy. W obławę na niego zaangażowanych było ponad 100 policjantów z wielu pionów i jednostek. Powołano centrum operacyjne koordynujące działania i posterunki blokadowe. Zdjęcia uciekiniera i jego dane przekazano mediom.

W piątek (20 kwietnia) około południa 30-letni Adam D. wymknął się policjantom na terenie zespołu szpitalnego przy ul. Walczaka w Gorzowie Wlkp. Był przewożony z aresztu śledczego na badania.

Natychmiast zorganizowano akcję poszukiwawczą. – W poszukiwania niebezpiecznego mężczyzny zaangażowanych jest ponad 150 policjantów ze wszystkich policyjnych pionów, oddziałów prewencji, kryminalni, śledczy, przewodnicy z psami tropiącymi, ruchu drogowego, sztabu policji. Nasze poszukiwania wsparte są również śmigłowcem. Natomiast na drogach zostały ustawione posterunki blokadowe – mówił Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Reporterzy portalu Gorzowianin.com ustalili, że 30-latek w niewiadomy sposób oswobodził się z kajdanek, które miał zarówno na rękach, jak i nogach. Zbieg to Adam Daniel D., urodzony 30 czerwca 1988 roku w Sulęcinie. Około 200 cm wzrostu, szczupłej budowy ciała.

RadioZET.pl/pap/maal