300 osób ewakuowanych ze szkoły podstawowej na Podkarpaciu

Redakcja
13.10.2017 17:32
300 osób ewakuowanych ze szkoły podstawowej na Podkarpaciu
fot. Archiwum RadioZET.pl

Około 300 osób zostało ewakuowanych ze szkoły podstawowej w Odrzykoniu na Podkarpaciu po tym, jak część uczniów źle się poczuła w trakcie akademii. Dwie dziewczynki trafiły do szpitala.

Wszystko wydarzyło się około południa. – W trakcie akademii kilkanaścioro dzieci poczuło się niedobrze. Po wyjściu na zewnątrz hali, gdzie odbywała się akademia, dzieci poczuły się już lepiej, ale dwie dziewczynki w wieku 13 i 14 lat zostały odwiezione do szpitala – mówiła rzeczniczka podkarpackiej policji Marta Tabasz-Rygiel w rozmowie z PAP.

Ewakuacja 300 osób

W momencie, gdy część dzieci poczuło się źle, niemal wszyscy przebywali razem na sali gimnastycznej. Na miejsce natychmiast wezwano straż pożarną, jednak ci nie wykryli żadnych nieprawidłowości. – W powietrzu nie stwierdziliśmy dwutlenku węgla – mówił rzecznik prasowy podkarpackich strażaków Marcin Betleja.

Dwie uczennice w szpitalu

Następnie do akcji wkroczyła jednostka ratownictwa chemicznego, której zadaniem jest dokładne zbadanie powietrza w hali pod kątem obecności innych szkodliwych substancji.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz